Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Chyba v předposlední minutě ukončila šestizápasovou vítěznou sérii táborských hokejistů

Klatovští závěrečné oslabení čtyři na šest ubránili a radovali se v Táboře z vítězství 3:2. , Autor: Josef Janda

Klatovští závěrečné oslabení čtyři na šest ubránili a radovali se v Táboře z vítězství 3:2.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví hokejisté HC Tábor nastoupili ve středu večer k utkání 32. kola na domácím stadionu a mohli natáhnout šňůru vítězných zápasů na sedm. Šťastné číslo se ale ve statistikách kohoutů neobjeví. O další úspěch je totiž připravily Klatovy, které shodou okolností táborské borce jako poslední 14. prosince na západě Čech porazily. A stejně jako před Vánoci se zrodil výsledek 2:3.

 

Tým hostů vydatně posílený o mladíky Plzně měl větší vůli po vítězství a v čase 58:21 se dočkal rozhodující branky. Po chybě v defenzivní činnosti zakončil do protipohybu gólmana Matěj Kolda. V brance Tábora dostal příležitost David Novák, který na vítězný pokus z velké blízkosti i přes slušný výkon v zápase zareagovat nedokázal. Domácím nepomohla v poslední minutě k vyrovnání ani přesilovka podpořená šestým hráčem. Čtvrté Klatovy se ziskem tří bodů dotáhly právě na Tábor. Kohouty čeká další zápas už v sobotu 25. ledna, kdy vyrazí na derby do Písku. První buly padne v 17.30 hodin.

HC Tábor – HC Klatovy 2:3 (1:2, 1:0, 0:1), branky a nahrávky: 6. Seidl (Radoš, Heřman), 32. Hajič (Heřman) – 14. Hasman, 17. Roubal (Hasman, Hanzlík), 59. Kolda (Matiášek, Čejka), rozhodčí Marek – Horký, Roupec, vyloučení 5:5, bez využití, 961 diváků.

HC Tábor: D. Novák (Šorf) – Havran, Beran, Černý, Hajič, Skočovský, Radoš – Šulek, Trummer, Bárta – Seidl, Matušík, Heřman – Březina, Zayml, Řepík – Prášek, Dančišin, Pejchal.

HC Klatovy: Kolář (Kuchař) – Slavík, Leština, Kaňák, Vajner, Sysel, Šiller – Čejka, Roubal, Přikryl, Hanzlík, Reitspies, Matiášek, Hajšman, Hasman, Krliš, Kolda.

Trenér Tábora Arpád Györi se zamyslel nad průběhem zápasu a poodhalil, proč se nepodařilo navléknout sedmý korálek do řady úspěšných utkání. „Nedostali jsme se k naší hře a mrzí nás přístup, který nebyl takový, jaký byl třeba v závěru našeho venkovního zápasu na Kobře. Dnes jsme špatně začali a těžko jsme se do zápasu vraceli. Soupeř si pro výhru šel a k vítězství mu gratuluji," zhodnotil zápas trenér Györi.

Brankář Tábora David Novák odchytal podle trenéra Györiho solidní zápas. Jak viděl rozhodující gól duelu z branky? „Úplně si situaci nevybavuju, ale zakončení bylo hodně zblízka, těžko se mi na to reagovalo," řekl brankář Novák po utkání. A na co se mohou těšit fanoušci v sobotu v Písku? „Doufám, že přijedou v hojném počtu jako minule na Kobru. Co tam předvedli, bylo moc krásný! Letos předvádíme hokej, na který se vyplatí přijít. Fanoušci mají šanci si po loňské sezoně spravit chuť. Vždycky na ledě odevzdáme všechno. Věřím, že do Písku přijede ještě více fanoušků než na Kobru," skončil pozvánkou na derby gólman David Novák.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace