Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Kdo vyplnil dotazník, postoupil do slosování o ceny. V případě blackoutu je většina lidí bez vody, polovina bez tepla, třetina bez peněz...

JIŽNÍ ČECHY - V rámci cvičení Blackout 2017 proběhlo vylosování účastníků dotazníkového šetření, které mělo zmapovat připravenost obyvatel na rozsáhlý výpadek elektrické energie. Na dvanáct otázek odpovědělo v termínu od 1. listopadu do 4. prosince téměř pět tisíc obyvatel Jihočeského kraje. Z jejich odpovědí vyplynulo, že pouze 46 procent domácností má v případě výpadku elektrické energie možnost náhradního způsobu vytápění. Plných 70 procent respondentů uvedlo, že nemá zásobu pitné vody na dobu delší než dva dny.

 

Třicet procent pak nemá k dispozici hotové peníze - a v z nefunkčních bankomatů je nezíská, 35 procent respondentů nemá ani rádio na baterie či autorádio, čili tito lidé budou bez informací. Celkem 69 procent účastníků dotazníkového šetření by oficiální informace hledalo na obecním úřadě. Všechny uvedené informace jsou cenným podkladem pro další práci oddělení krizového řízení Jihočeského kraje.

Z došlých odpovědí dne 5. prosince vylosovali na krizovém štábu kraje zástupci integrovaného záchranného systému celkem padesát výherců, kteří obdrží věcné odměny. Výherci budou vyrozuměni emailem. Jihočeský  kraj děkuje všem, kdo se dotazníkového šetření zúčastnili.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace