Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na rychlík mezi Popelínem a Jarošovem nad Nežárkou spadl strom. Cestující uvízli ve vlaku

JINDŘICHOHRADECKO - V kraji opět řádí silný vítr. Hasiči už zaznamenali ke stovce výjezdů. Nejvíce na Prachaticku, Českokrumlovsku, Písecku a Táborsku. Podle předpovědí meteorologů mohou čekat rušnou noc. Kromě popadaných stromů odklízeli odpoledne uvolněné plechy na střechách ve Vodňanech a v Chvalšinách.

Problémy jsou i na železnici. Vpodvečer řešily České dráhy náhradní autobusovou dopravu na trase Bělčice - Blatná, minimálně do půl šesté ráno bude jezdit náhradní doprava mezi Českými Budějovicemi a Táborem, rovněž kvůli spadlým stromům. 

Největší problém nastal na trati 225 mezi Havlíčkovým Brodem a Jindřichovým Hradcem. V rychlíku R 655 mezi Popelínem a Jarošovem nad Nežárkou uvízli cestující, protože na vlak spadl strom. Evakuace cestujících není vzhledem k nepřístupnému terénu možná. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Za ty padlé stromy pochopitelně může kraj, takhle se dá přece taky likvidovat veřejná doprava, viď ty trolle:-)

  Vloženo 25.2.2020 11:14:48

 • Střídavě jasno 

  Reagovat

   

  DOBY, KDY SE POROUČELO VĚTRU DEŠTI SKONČILY, ono se tenkrát o padlých stromech a zastavených vlacích nepsalo, lidé se nemuseli rozčilovat a při vypnuté elektřině se mohli vyspat do sytosti

  Vloženo 24.2.2020 06:16:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   V únoru 1956, kvůli velkým mrazům a nedostatku elektřiny, jsme na odpolední šichtě nemuseli ani makat. Svítila nouzová světla a my jsme mastili karty. Stromy na koleje padají kvůli zeleným magorům pro které jsou cennější než životy lidí a hmotné škody. Když je dráha chtěla odstraňovat bylo jí to pod, tíhou vysokých pokut a sankcí, zakázáno. Mladí lidé blbnou kvaltem.

   Vloženo 24.2.2020 10:10:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vykácet vzrostlé stromy a okolo dráhy nechat jen nízký porost jak na pozemcích v majetku Správy železnic (tam především), tak soukromníků. Něco podobného jako mají energetici u vedení. Vše jiné - obecné ohrožení. Tohle už není normální. Před pár dny stromy na trati, dnes opět. Chudáci cestující a škody opět jdoucí do miliónů. To zde chtějí dělat vysokorychlostní železnici a nejsou schopni udržet bezpečný provoz ani na stávajících tratích. Zaplať pánbůh, že z tohoto důvodu zatím dnes nedošlo k vykolejení vlaku s lidmi. On bohatě stačí ten spadlý strom na vlak.

  Vloženo 23.2.2020 23:06:28

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jenomže na panském (nebo církevním) se kácet nesmí. Zkuste porážet stromy kolem Hluboké u kolejí - ihned na vás devótní panský pohůnek poštve městské biřice. Oni už dneska na poddané nestřílí štětinkami se solí, ale úctu vyžadují ne li větší, nežli jejich degene dědci za taťuldy.

   Vloženo 23.2.2020 23:11:32

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Teď jsi mu to nandal, v příštím životě možná nebudeš poddaným.

    Vloženo 24.2.2020 07:35:57

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     V reálném životě jsme všichni poddaní. Jen některým to stále nedochází, ale spíš si to nepřipouští. Zaplatil jsi daně uhlíři?

     Vloženo 24.2.2020 20:39:28

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ono není tak jednoduché kacet. Jako zaměstnanci smíme kacet pouze bezprostredne nebezpečné stromy a pak už pouze ty které jsou padlé. V malé míře se dělají čistky naletu. Souhlasím s vámi co se týče plné čistky kolem trati, nám (zaměstnancům SZ) by to mnohé ulehcilo.

   Vloženo 24.2.2020 02:02:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace