Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Na soběslavském letišti si dali dostaveníčko letadla a draci

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV - V sobotu 20. října Aeroklub Soběslav uspořádal na soběslavském letišti 3. ročník Drakiády. Během zábavného odpoledne se do vzduchu vznesly rozličné dračí výtvory, které hýřily barvami i neobvyklými nápady. Někdo si svého draka přinesl a jiný si pod dohledem zkušených instruktorů Aeroklubu svého draka z poskytnutého materiálu teprve postavil. Jen vítr tentokrát zpočátku příliš nevál, ale v průběhu odpoledne se přece jen umoudřil a draci vesele kroužili nebem. Děti měly vedle pouštění draka na výběr řadu dalších činností. Třeba o šlapací letadlo, které proháněly na parkovišti, byl velký zájem. Nebo stavěly figurky ze špejlí a kaštanů.


Během odpoledne přicházeli další a další lidé. Všichni obdivovali také vystavená letadla a techniku. Některé děti s nadšením využily možnost svézt se na kluzáku L-23 z navijákového startu. Nejšikovnější ze soutěže na facebooku letěly zdarma.

Ovšem ani dospělí nezůstali pozadu a zájemci se nechali odvézt na start pohodového letu kluzákem na vzdálený konec letiště autem. Pořadatelé připravili i oheň na opékání buřtů. Rušno bylo na letišti v Soběslavi až do pozdního odpoledne. Jeho brány se zavřely v 17 hodin, kdy návštěvníci se spokojenými dětmi z letiště odcházeli domů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace