Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Nebezpečí námrazy stále hrozí. Na Písecku se zranil řidič i pes v autě

Nehoda Smetanova Lhota. , Autor: PČR

Nehoda Smetanova Lhota.     Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY - I když se malinko oteplilo, nebezpečí namrzlých vozovek přetrvává. Hlavně ve večerních, nočních a brzkých ranních hodinách. Svědčí o tom několik případů. Řidiči by s možností náledí měli počítat a přizpůsobit tomu styl a rychlost své jízdy.

Při nárazu do stromu se s řidičem zranil i jeho pes

Od nedělního večera 19. ledna vyšetřují písečtí dopravní policisté nehodu, která se stala na silnici II/121 kolem sedmé hodiny večer. Řidič pickupu Mitsubishi L 200 mezi Smetanovou Lhotou a Miroticemi při projíždění zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy podmínkám, svým schopnostem a vlastnostem vozidla, dostal smyk vyjel do levého příkopu, kde narazil do stromu. Při nehodě se kormě řidiče, který utrpěl lehké zranění, se kterým jej odtransportovali do nemocnice, zranil i jeho pes, kterého převážel v automobilu. 

Automobil skončil na střeše. Zranil se řidič i spolujezdyně

Ve středu 22. ledna o půl čtvrté odpoledne došlo k dopravní nehodě na silnici I. třídy číslo 39 ve směru jízdy Volary – Lenora. Řidič osobního automobilu Kia Sorento dostal díky nepřiměřené rychlosti s vozidlem na namrzlé vozovce smyk, vyjel vlevo do protisměru a skončil mimo komunikaci, kde se s vozidlem převrátil na střechu. U vyprošťování řidiče a jeho spolujezdkyně museli asistovat hasiči. Zraněného řidiče i spolujezdyni převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice. Hmotná škoda na vozidle je zhruba 150 000 korun.

Policisté připomínají všem řidičům, aby v těchto dnech dbali zvýšené opatrnosti při jízdě mimo obce, na otevřených silnicích a v lesních úsecích, kde se během večera mohou tvořit lehké námrazy. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace