Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pro rybáře v bezvědomí na Lipno přiletěl vrtulník. Muž je na JIP v nemocnici

Muž byl umístěn do vakuové matrace... , Autor: ZZS JčK

Muž byl umístěn do vakuové matrace...     Autor: ZZS JčK

LIPENSKÁ PŘEHRADA – Asi šedesátiletý rybář kempoval na jižním břehu přehrady. Z dosud neznámých příčin upadl do bezvědomí. K rybáři byla okamžitě vyslána posádka zdravotnické záchranné služby z Frymburku. Ve stejnou chvíli startoval zdravotnický vrtulník s vybavením pro záchranu v nepřístupném terénu a vyjeli i hasiči na malém motorovém člunu. Rybář v bezvědomí skončil na JIP českobudějovické nemocnice.

Ve středu 18. září, krátce po třetí hodině odpoledne, k šedesátiletému muži na břehu Lipenské přehrady, asi pět kilometrů západně od Frymburku, vyrazili záchranáři, vrtulník i hasiči na člunu. Letečtí záchranáři museli použít lanový podvěs. Muž se nacházel na místě přístupném pouze z vody. Nedalo se tady přistát vrtulníkem, ale ani pozemní frymburská záchranka se k pacientovi nedostala.
Hasiči v malém člunu se k muži dostali první. Byl v bezvědomí. Přestože dýchal, tak jeho stav neumožňoval transportovat ho v hasičském záchranném člunu. K místu byl vyslán vrtulník. Za pomoci lanového podvěsu byl k muži dopraven lékař záchranky. Po stabilizaci byl pacient umístěn do vakuové matrace a na podvěsovém laně byl transportován na druhý břeh přehrady. Tady vrtulník už přistál, pacient byl přeložen na palubu vrtulníku a transportován do českobudějovické nemocnice na jednotku intenzivní péče.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace