Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

U soběslavského letiště se jel jubilejní dvacátý ročník Off-road fichtel day. V kategorii Sport putuje vítězství do strakonického okresu

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV – V sobotu 11. ledna na ploše automotoklubu u letiště burácely motory a vzduchem se nesla vůně benzínu. Jubilejní 20. ročník Off-road fichtel day pořádal Automotoklub Soběslav, jeho sekce 1. motocyklová, ve spolupráci s Veteran Car Clubem Soběslav. Jezdci přijeli z různých míst, třeba z Moravského Krumlova, Blatné, Sezimova Ústí, místní ze Soběslavi, z Kamenice nad Lipou, Benešova u Prahy, Borovan, z Plané nad Lužnicí, Týna nad Vltavou nebo Chýnova či Malšic. Také dorazili až z Hradce Králové, Prahy, Třeboně nebo od Strakonic.

 

Letos bylo o něco méně závodníků než loni, kdy se jejich počet zastavil na čísle 110. „Na zimním terénu se sněhem a ledem je to pro závodníky přece jen větší show," okomentoval trochu nižší letošní účast jezdců ředitel závodu Petr Sluka. Přesto číslovka 90 není vůbec špatná. Ovšem návštěvníků bylo kolem vytýčené trasy opět spousta. Pro tentokrát pořadatelé obrátili oproti loňsku směr jízdy. Závod se jede klasicky na louce, jejíž rozbahněný terén už dával závodníkům i tůrovaným strojům dost zabrat, a na asfaltu. Tam čekala divácky atraktivní překážka, kdy motorky chvíli letěly ve vzduchu.

„Jel jsi moc pěkně Tome," uznale se vyjádřila o jízdě vítěze kategorie Klasik jedna z pořadatelek Lenka Čápová. Zlatým věncem byl dekorovaný Tomáš Novotný, který jezdí za Motosport Chýnov. V kategorii Sport putuje palma vítězství do okresu Strakonice. Získal ji a do Zadní Zborovice si ji odvezl Ondřej Sekáč. První tři na bedně dostali kromě jiného keramický pohár a závodníci do desátého místa keramický hrnek s kobaltovou glazurou.

Další výsledky a rozhovory přinese týdeník Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace