Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Klavírní koncert

    Úterý 28.1 17:30 - Písek, Městská knihovna

  • Kytice – Divadlo Kašpar

    Úterý 28.1 20:00 - Divadlo Pod čarou, Písek

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

V pátek třináctého ve Lžíně u Dírné hořelo

LŽÍN - Pátek třináctého se stal skutečně nešťastným pro majitele rodinného domu ve Lžíně u Dírné. Shořela tam střecha domu, škoda je zatím vyčíslena na milion korun.

 

Požár byl na tísňovou linku nahlášen v pátek 13. prosince 59 minut po půlnoci. Na místo vyjely osádky šesti cisteren a třech dopravních automobilů profesionálních hasičů ze stanice Soběslav a jednotek SDH obcí Lžín, Dírná, Kardašova Řečice, Tučapy a Deštná.

Hasiči na místě zjistili, že hoří střecha rodinného domu. Požár zachvátil celý krov. V domě byl jeden člověk, který vyvázl bez zranění. Pomoc nabídl soused. 

Hasiči dostali požár pod kontrolu rychle - přibližně po 20 minutách. Následovalo dohašování, které znamenalo rozebrání celého krovu a jeho prolití vodou. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil až krátce před půl šestou ranní. Poté všechny jednotky kromě místních dobrovolných hasičů, kteří zajistili dohled na požářištěm, odjely zpět na své základny.

Příčina vzniku požáru je v šetření.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace