Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Country bál s kapelou Malečtí Sobolci

  sobota 20.4 19:00 - Chvalšovice, hostinec U Cháti

 • Velikonoční Labyrint

  sobota 20.4 20:00 - Čestice, Lidový dům

Zobrazit všechny události
 

U jezuitské koleje v Jindřichově Hradci se před hodinou otevřelo nové parkoviště

JINDŘICHŮV HRADEC – Dvůr u jezuitské koleje v Jindřichově Hradci využívali řidiči jako bezplatné parkoviště, kde parkovali takzvaně na volno. To se dnes změnilo. Rekonstrukce místa začala 13. března a v pátek 19. května se parkoviště znovu otevřelo. Tentokrát už jako placené. „V žádném z měst, která jsou Jindřichovu Hradci podobná, jsem neviděl bezplatné parkoviště v centru. Zavedli jsme tu ale nízkou sazbu,“ zmínil starosta města Stanislav Mrvka. První půlhodina parkování tu stojí pět korun, hodina deset a každá další započatá hodina pak dvacet korun.

Původně se na parkoviště poskládalo až šedesát aut, po rekonstrukci to je 47 míst, včetně vyhrazeného parkování pro majitele karet. Zpevnění plochy dvora jezuitské koleje prováděla firma SaM silnice a mosty z České Lípy za 3 885 706 korun bez DPH. Stavbu projektoval WAY project Jindřichův Hradec. Během rekonstrukce se dvůr odvodnil, na vydláždění město použilo vlastní materiál, kamennou dlažbu z Klášterské ulice, a také novou kamennou kostku. Je tu nové veřejné osvětlení a koutek se zelení. „A na parkovišti se usmívejte, už je tu zavedený městský kamerový systém,“ vzkazuje starosta. Ten si také jako první vytiskl parkovací lístek v novém automatu. Platit parkovné tu je možné také prostřednictvím aplikace Sejf, stejně jako na všech ostatních parkovištích ve městě. Tento systém Jinřichův Hradec spustil v polovině dubna.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • tonda 

  Reagovat

   

  ahoj jak se mate

  Vloženo 1.1.2019 09:36:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace