Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Ukrývání v kukuřici zloději nepomohlo. Dopadnout ho pomohli i občané

JINDŘICHOHRADECKO – Všímaví občané měli velký podíl na dopadení zloděje, který vnikl do rodinného domu, kde kradl. Lupiči nepomohlo před dopadením ze strany jindřichohradeckých policistů ani to, že se ukryl v kukuřičném poli.

Podezřelý muž v neděli 22. července odpoledne vnikl na nezajištěný a neoplocený pozemek v Nové Včelnici, kde za užití násilí rozbil skleněnou výplň francouzského okna rodinného domku (dosud bez čp.) a vnikl dovnitř. „Dům prohledal a následně odcizil nejen finanční hotovost v celkové výši 32 500 korun či pánskou peněženku s hotovostí 650 korun, ale i čip ke vchodovým dveřím, moto bundu, lůžkoviny, potraviny, drogerii, mobilní telefon a ošacení. Nepohrdl ani platebními kartami či doklady od motocyklu a jinými věcmi," upřesnila jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

S tímto lupem z domu stejnou cestou odešel. Podle mluvčí způsobil poškozenému škodu na odcizených věcech v hodnotě nejméně 41 500 korun a poškozením nejméně 10 000 korun. Z „kořisti" se však neradoval dlouho.

Všímavý kolemjdoucí totiž uviděl kolem 21. hodiny rozbité francouzské okno a obrátil se na policii. Na místo se dostavili jak jindřichohradečtí policisté včetně psovoda se služebním psem, tak i technik kriminální policie. „Muži zákona pátrali po možném pachateli rovněž v okolí místa vloupání a za přispění místního občana byli úspěšní. Podezřelý muž byl s velkou částí odcizených věcí kolem půlnoci policisty a občanem vypátrán, když se ukrýval v kukuřici," dodala Hana Millerová. Následující den bylo zahájeno jeho trestní stíhání.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace