Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

V Chotovinách na slavnosti ocenili zasloužilé členy TJ Sokol

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

CHOTOVINY – Chotovinské slavnosti v sobotu připomněly úspěchy tělovýchovné jednoty. TJ Sokol Chotoviny letos slaví 100 let od svého založení. Proto pořadatelé přichystali ocenění zasloužilým členům Sokola. Vybrali věkovou kategorii nad 75 let. Oceněných bylo celkem deset.Jiřina Pekárková, Miloslav Klein, Růžena Bervidová a Marie Balková si pro diplom, skleněnou plaketu a knihu přišli na slavnost osobně. Josef Procházka, Ivan Křižka, Miluše Jandová, Jaoslav Švec a Miloslav Pekárek se omluvili. Například Josef Procházka jel na svatbu. Desátým členem byl František Vrchota, který v týdnu zemřel. Shromáždění uctilo jeho památku minutou ticha.

Jako host byl na slavnosti na chotovinském hřišti přítomný senátor a starosta nedaleké Mladé Vožice Jaroslav Větrovský. Přivítal ho starosta Chotovin Zdeněk Turek. Přijeli také zástupci Buchlovic, spřáteleného městyse z Moravy.

Vystoupení parkour In Motion Academy z Prahy přitáhlo pozornost. Mikeš Kořínek, Filip Mašek a Jakub Hašek předváděli různé akrobatické kousky. Jako zlatý hřeb představení předvedli přelet saltem přes jedenáct statečných dětí naskládaných vleže vedle sebe. Vystoupení skupiny diváci odměnili velkým potleskem.

Poté přišla na řadu netradiční soutěž. Pořadatelé vymysleli pro čtyři čtyřčlenná družstva zápolení v dovednosti vázání uzlů, účastníci měli vytáhnout pořádně zatlučený hřebík štípačkami nebo naplnit odměrkou láhev se štíhlým hrdlem. Stavěli také pyramidu ze sušenek, které pak měli sníst.

K dobré náladě hráli muzikanti z kapely Vysočinka. V půl páté na jevišti zahájila koncert zpěvačka Petra Černocká se svým kytaristou Jiřím Pracným. Lidí pod stany poslouchalo velké množství, ani vytrvalý déšť je neodradil. Zůstala i většina oceněných.

Večer zahrála kapela Czech It a po ní skupina La Sklerosa. V Hostinci U Slunečků hrála cimbálovka z Buchlovic.

Více přinese týdeník Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace