Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Chotovinách platí zákaz napouštění bazénů

Ilustrační foto

Ilustrační foto

CHOTOVINY - Kvůli nedostatku vody platí od poloviny června v Chotovinách obecní nařízení, kterým se zakazuje napouštění bazénů nebo akumulačních nádrží, ale i mytí aut vodou z obecního vodovodu. "Řešili jsme zatím jen jedno podezření z porušení tohoto nařízení. Šlo o bazén. Jeho majitel ale prokázal, že si vodu do bazénu přivezl cisternou," říká starosta obce Zdeněk Turek. Stejné obecní nařízení platilo v Chotovinách už předloni.

 

Obavy ze ztráty vody ve studních přivedly před několika lety místní obyvatele do sporu s majitelem místního zámku Sergejem Majzusem, který nechal bez povolení vyhloubit na zámecké zahradě 70 metrový vrt pro zavlažování. Dodatečného povolení nedosáhl, musel vrt zasypat. 

Chotoviny v současné době usilují o přivedení vody z římovské přehrady, zapojily se proto do připravovaného projektu nové vodárenské soustavy, která má vodu z Římova přivést v jedné větvi na Mladovožicko a v druhé na Chotovinsko. Město Tábor má zájem napojit do této soustavy své místní části Hlinici a Stoklasnou Lhotu. Nyní se bude řešit územní rozhodnutí a příští rok by měla být podána žádost o dotaci. Projekt je nákladný, jen přivaděč do Chotovin se odhaduje na 40 milionů korun. 

Jak zaznělo ve čtvrtek 22. srpna na zasedání chotovinského zastupitelstva, v optimistické verzi by mohla voda z Jihočeské vodárenské soustavy proudit do Chotovin za čtyři roky. Zatím Chotoviny zásobují svůj vodovod z obecních vrtů. Pokud se záměr vodárenské soustavy Mladovožicko - Chotovinsko uskuteční, nebude zákaz napouštění bazénů zapotřebí. Letos ale do konce září platí. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace