Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

V deset začíná cyklovýlet na Třeboňsku

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TŘEBOŇSKO – O víkendu probíhají Rybářské slavnosti u Zlaté stoky v Třeboni. Dnešní program začínají v deset dopoledne, ve stejnou dobu i registrace na cyklistickou vyjížďku po Třeboňsku.

Trasa má čtyřiadvacet kilometrů a vede kolem třeboňských rybníků Kaňov, Rožmberk, Nový, Hrodějovický, Vítek, Hrádeček a Svět. Start a cíl je v Třeboni na Louce u Zlaté stoky. Kontrolní místo s razítkem do průkazu je hráz rybníka Rožmberk, a při návratu Schwarzenberský se¬ník.

Registrace a start je od deseti do dvanácti hodin. Trasa je kolem Schwarzenberského seníku a Bertiných lázní podél Zlaté stoky, po cyklostezce přes Břilice k největšímu českému rybníku Rožmberk. Pokračuje do Staré Hlíny až k Holičkám a nakonec k cíli, na Louku u Zlaté stoky.

Nedělní program Rybářské slavnosti na Louce u Zlaté stoky začíná v deset dopoledne. Připravená je výstavka, prodej živých a uzených ryb i výrobků z ryb. K tanci i poslechu hrají skupiny Duo Style ze Štěpánovic a Na Ex z Kaplice. Ukázky filetování, síťování, vrhání sítí na terč předvedou žáci Střední rybářské a vodohospodářské školy v Třeboni. Pro děti je připravená loutková pohádka, pro ty větší keramický workshop, orientální tance a gastronomický program.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace