Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V jihočeské metropoli jsou zrušeny všechny kulturní akce

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Všechny kulturní akce, bez ohledu na to, zda jde o akce organizované městem (pokud účast na nich přesáhne 100 osob ve stejnou chvíli) se od středečních 18 hodin ruší. „Městem zřizované kulturní instituce – Jihočeské divadlo, Kino Kotva, DK Vltava a DK Slavia jsou o nařízení vlády zpraveny a ruší program. U DK Slavie se jedná navíc rovněž o spolkové aktivity, je-li naplněna předchozí podmínka,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.

 

Dodal, že s ohledem na fakt, že nařízení platí až do odvolání, nelze nyní předpokládat, kolika akcí se mimořádné opatření dotkne. Kino Kotva bude mít omezený provoz, a to tak, aby vyhověla nařízení o omezení kapacity na maximálně 100 osob ve stejnou chvíli. Mimořádné opatření Vlády ČR se týká rovněž všech ostatních aktivit, včetně kulturních, spolkových a společenských, přesahujících ve stejnou chvíli 100 osob, a to bez ohledu na to, kdo je pořádá.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Míra 

  Reagovat

   

  Hlavně sem nepouštět cizince ve skupinách (sportovní soustředění, společenské akce). Nejlépe zavřít hranice.

  Vloženo 11.3.2020 11:20:18

 • Jan 

  Reagovat

   

  To je v pořádku. Je jen ostuda Písku, když městem zřizovaná organizace Centrum kultury se na webu informuje , že v kině se bude promítat pro 99 osob. Zřejmě vůbec nechápou, o co jde, je to ostuda města.

  Vloženo 10.3.2020 14:59:07

  • chodec 

   Reagovat

    

   Ani se nedivím.

   Vloženo 10.3.2020 15:24:13

  • Z Písku 

   Reagovat

    

   Není to pravda, budou zavřeny všechny kulturní instituce včetně zmiňovaného kina.

   Vloženo 10.3.2020 16:30:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace