Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V neděli kraj předával respirátory do sociálních služeb

JIŽNÍ ČECHY - Většina respirátorů FFP2 určených pro poskytovatele pobytových sociálních služeb už byla předána adresátům. Stačil k tomu jeden den.

 

Během včerejší neděle rozdal kraj ve druhé vlně centrální zásilky prostřednictvím svého odboru sociálních věcí většinu z celkového počtu 1200 respirátorů FFP2 poskytovatelům pobytových sociálních služeb. Zbylé respirátory si vyzvednou adresáti v pondělí.

„Počet ochranných prostředků, konkrétně respirátorů FFP2, bylo rozděleno na naše pobytové sociální služby podle klíče Ministerstva zdravotnictví. Obdrželi jsme je v sobotu večer, celkem pro celý Jihočeský kraj to bylo 1200 kusů," vysvětlila hejtmanka Ivana Stráská.

Hned následujícího rána byli poskytovatelé pobytových sociálních služeb telefonicky vyzváni, aby si pro ochranné prostředky přijeli. „Poskytovatelům, kteří si z konkrétních důvodů nemohli respirátory převzít osobně, zavezli zásilku zaměstnanci odboru sociálních věcí. Menší část poskytovatelů si chce respirátory vyzvednou zítra," dodala Stráská a poděkovala všem poskytovatelům sociálních služeb za příkladnou spolupráci.

Další ochranné prostředky budou postupně do Jihočeského kraje dodávány v příštích dnech, proto i nadále sledujte webové stránky Jihočeského kraje https://www.kraj-jihocesky.cz/.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace