Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Písku otestují sdílená kola

PÍSEK – Písečtí radní na svém posledním zasedání podpořili nabídku společnosti Rekola Bikesharing na testovací provoz sdílených jízdních kol. Mělo by zatím jít o zkušební období, po kterém se vyhodnotí zájem veřejnosti a rozhodne se o dalším pokračování projektu. „Zajímavé pro město budou i informace o pohybu občanů a zmapování frekventovaných tras," říká místostarosta Petr Hladík (KDU-ČSL).

 

Radní Miroslav Janovský (Pro Písek) si myslí, že služba bude více využívána turisty, než místními. Lidovec Vratislav Němeček doporučil projekt vyzkoušet. „Je potřeba vše řádně ošetřit marketingově, aby občané měli dostatek informací, jak služba funguje," řekl na jednání rady. Nápad se líbí také radnímu Michalu Turkovi z ČSSD.

Vizi podpořilo všech sedm přítomných členů rady města. Ta schválila pětiměsíční testovací provoz 60 sdílených kol za cenu 690 tisíc korun bez daně a vyhradila si následné schválení smlouvy se společností Rekola Bikesharing poté, co bude zastupitelstvem města schválena rozpočtová změna. Ta byla odsouhlasena na zasedání ve čtvrtek 16. května.

„Půjčit si kolo půjde přes mobilní aplikaci. Využívat je budou moci místní i turisté. Tento způsob dopravy funguje vedle Prahy třeba i v Českých Budějovicích a několika dalších městech," řekl mluvčí radnice Irena Malotová. Pokud prý dojde k podpisu smlouvy, sdílená kola by se v ulicích města mohla objevit už na začátku letních prázdnin. „Udržitelná mobilita je součástí strategického plánu města," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • IK 

  Reagovat

   

  Čí to byl nápad? Kdo to předložil na zastupitelstvo?

  Vloženo 17.5.2019 19:12:39

 • Roman 

  Reagovat

   

  Sdílená kola se do Písku hodí. MHD tady moc nefunguje, tak je to dobrý způsob na zrychlení přepravy z A do B.

  Vloženo 17.5.2019 15:03:34

 • Lina 

  Reagovat

   

  Nemám slov, blbost na zastupitelstvu má zelenou. To ještě přijmou úředníka na zajišťování půjčování kol, údržba, opravy?
  Za ty peníze by byla oprava chodníků, po kterých se místy nedá chodit - viz U papírny, ul.Strakonická a další - a tak se chodí po silnici.
  Je to služba pro turisty, asi pojedou na Živec.

  Vloženo 17.5.2019 09:27:44

 • kiki 

  Reagovat

   

  Písečtí radní asi nemají co dělat tak vymýšlí hlouposti. Se vzhledem města , pořádkem a službami jsou spokojeni přesto, že zde nic pořádně nefunguje .Bazén rozhodli nepostavit tak peněz na rozhazování mají dost.

  Vloženo 17.5.2019 08:18:54

 • Petr 

  Reagovat

   

  Tak to je darda! 700.000,- za 5 měsíců? No, z cizího krev neteče.

  Vloženo 17.5.2019 07:49:37

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace