Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Písku rozšířili kamerový systém

PÍSEK - Tři nové kamery letos rozšířily městský kamerový monitorovací systém v Písku. Jedno zařízení monitoruje nábřeží 1. máje a další dvě neotočné kamery sledují průchod mezi Palackého sady a ulicí Heydukova. "Umístěním kamery na nábřeží 1. máje reagujeme na stížnosti občanů, zvýšený nárůst protiprávního jednání v této části města a vycházíme také z našich zkušeností stejně jako z poznatků Policie České republiky," vysvětluje Jaroslav Rapant, manažer prevence kriminality Městské policie Písek.

Městský monitorovací systém v Písku nyní tvoří 22 kamer. Vedle zmíněných lokalit jsou umístěny rovněž v ulicích Karlova, Dvořákova, Komenského, Žižkova, dále na třídách Přátelství a Národní svobody, na Velkém, Havlíčkově i Alšově náměstí, na Výstavišti, v Palackého sadech a na Jiráskově nábřeží. "Celkem šest kamer pokrývá sídliště Portyč," dodává Jaroslav Rapant. Další kamerový bod by měl v dohledné době přibýt v ulici Budovcova na budově městského úřadu. Postupně se chystá výměna starších analogových kamer s digitálním převodníkem za moderní přístroje. To se bude jako první už v příštím roce týkat kamery v Žižkově ulici.

Kamerový systém pracuje v Písku bezmála dvacet let. Výrazně pomáhá městské policii a Policii ČR zejména při kontrole rizikových míst ve městě, přispívá k vytvoření bezpečných zón pro občany, napomáhá také bezpečnějšímu silničnímu provozu a výraznou roli hraje i při nenadálých situacích jako jsou požáry, povodně či havárie. 

"S využitím kamerového systému se nám i kolegům z Policie České republiky podařilo odhalit desítky pachatelů trestné činnosti. Šlo například o ničení vozidel, malování graffiti na nepovolených místech, případy vloupání, krádeže či ublížení na zdraví," připomíná Jaroslav Rapant z Městské policie Písek. "Totéž platí o přestupkovém jednání, jako je ničení majetku, znečištění veřejného prostranství, zakládání skládek, konzumace alkoholu na veřejnosti a další porušování obecně závazných vyhlášek." Kamerový systém také nejednou pomohl zachránit lidský život, když díky němu strážníci mohli včas poskytnout pomoc a přivolat záchrannou službu lidem s vážnými zdravotními problémy.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Ha ha 

    Reagovat

     

    Docela jsem se pobavil. Z vlastní zkušenosti vím, ze kamery casto nefungují při problémech jsou otočení na jinou stranu a aby policie sama přes kamery zjistila že se na ulici něco děje? Pokud nezavolas tak se neděje nic. Viz bar Ferrari.

    Vloženo 5.8.2017 07:39:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace