Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V Plané se při dni otevřených dveří nových učeben pochlubili i dotací na cyklostezky

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Nové učebny v plánské základní škole vybudovali v podkroví původní staré budovy školy. „Vítám vás na půdě,“ uvedl na setkání při dni otevřených dveří v pátek 8. listopadu odpoledne starosta Jiří Šimánek. Prostorné a vzdušné odborné učebny přírodních věd a informatiky ICT už jen čekají, jak do nich usednou žáci. Několik dětí nahlédlo do učebny fyziky a chemie a jen vydechly obdivem. Židli si v lavici u počítače v učebně ICT vyzkoušel Oliver Nesnídal ze sedmé A třídy. „Získali jsme dotaci jak na učebny, tak i na budování cyklostezek," zminil starosta.

 

"Děkuji všem, kteří se na realizaci učeben podíleli od projektantů, přes stavební firmu z Tábora až po zaměstnance školy. Také firmě, která nám zpracováním dotačního titulu pomohla dotace získat. Dostali jsme je z ministerstva pro místní rozvoj, kterému samozřejmě také patří náš dík," pokračoval Jiří Šimánek.

Ředitel školy Pavel Grenar doplnil: „Uznání patří též mým kolegům a všem zaměstnancům, protože stavba učeben probíhala za plného provozu školy." Firmu Novi Solution, která psala žádosti o dotace, zastupovala jednatelka Ondřejka Harvalíková.

Učebny jsou vzdušné a světlé a velmi dobře vybavené. „Přeji všem učitelům a žákům, aby krásné prostředí učeben pro ně bylo podnětné a inspirativní," dodal Pavel Grenar.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • novyv 

  Reagovat

   

  Jaké jsou nové cyklostezky? Kde přesně? Ví někdo. Super.

  Vloženo 9.11.2019 08:37:16

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace