Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

V soběslavské knihovně se představují místní spolky v průběhu času

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV - V úterý 9. října v městské knihovně v Soběslavi otevřeli zajímavou výstavu. U příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky se zde představují soběslavské spolky. Vernisáž zahájil rychtář baráčnické župy Václav Kastner spolu s představitelkou Sokola Helenou Hovorkovou. Přivítal hosty, mezi nimi senátora Jaroslava Větrovského. Návštěvníci, nejen Soběslaváci ale i z okolních obcí, třeba z Dírné, zaplnili celý prostor knihovny do posledního místečka, sledovali program i z prosklených ochozů v prvním patře.


Program obohatil svým vystoupením pěvecký soubor Melodico Gymnázia Soběslav. Zpěvačky zazpívaly několik písní, například Čechy krásné, Čechy mé a lyrickou Má země, kde se muzikanti vyznali z lásky k naší krásné vlasti. Nechyběla ani slovenská To tá helpa ve svižném rytmu. Kdo chtěl, zpíval s nimi.

Na výstavních panelech a v rozsáhlých souborech fotografií je zachycena historie osmi soběslavských spolků: Obce baráčníků, Sokola, divadelního spolku Chvalovský, rybářů, Aeroklubu Soběslav, hasičů, loutkářů a chovatelů. V expozici je ke zhlédnutí také krásně vyšívaný blatský kroj, který spolu s certifikátem jeho pravosti vydaným Národním muzeem v Praze poskytla na výstavu kronikářka baráčníků Růžena Kastnerová.

K dobré náladě publika přispělo občerstvení připravené společnou rukou baráčníků a sokolek. Kdo nestihl vernisáž má možnost navštívit pestrou a obsáhlou výstavu až do 6. listopadu vždy v otevírací době knihovny. Od úterý do pátku vždy od 9. hodiny ranní, v úterý do 18, ve středu do 17, ve čtvrtek do 16, v pátek do 15 hodin. První sobotu v měsíci otevírá knihovna své prostory od 9 do 12 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace