Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Ve Skoupém vzpomínají na svého starostu okrsku originální hasičskou soutěží

Šimečkovi čekají na lavičce na start. Jejich závod bude vítězný.  , Autor: L. Kolářová

Šimečkovi čekají na lavičce na start. Jejich závod bude vítězný.     Autor: L. Kolářová

SKOUPÝ - V únoru 1999 zemřel jednatel, velitel a poté starosta hasičského okrsku Petrovice Jaroslav Dlouhý, obětavý a uznávaný hasič, kterého kolegové a přátelé postrádají. Hned v létě 1999 uspořádali na jeho počest a památku memoriál, na který se sjíždějí sbory ze středočeského, ale i jihočeského okolí. Od začátku se letní soutěž konala v Týnčanech, před třemi lety se přemístila do Skoupého. A tam se odehrála i v sobotu 21. července. Nejde o klasické klání v požárních útocích, ale o útok doplněný o originální překážkovou dráhu a různé vychytávky. Na louce nad Skoupým se sešlo třináct soutěžních týmů.

Jen z Kojetína u Petrovic dorazily tři - Kojetín, rodinný tým Jankovských a rodinný tým Šimečkových. Šimečkovi - kteří postavili Lucii Šimečkovou, její maminku Ivanu, taťku Josefa, bratra Davida a strejdy Dušana, Romana a Pavla, soutěž vyhráli. Porazili tak hasiče z Nechvalic, kteří přijeli loňské prvenství obhajovat. Třetí skončily Lhoty - společný tým Žemličkovy a Vilasovy Lhoty. 

Soutěžní týmy startovaly z lavičky, kdo běžel dopředu, musel prolézt pneumatikou, na cestě k terčům čekala i lavička k přeběhnutí. Jeden proudař měl za úkol srazit petláhve, druhý na speciálním terči napustit trubkou vodu do kýble, který musel další závodník odvézt v kolečku k ruční stříkačce, kde se pak pumpovalo a proudem se musely srazit kelímky s vodou. 

Letošního ročníku se kromě tří družstev z Kojetína zúčastnila družstva Skoupý A a Skoupý B, Týnčany, Zahrádka Mladotova, Vilasova a Žemličkova Lhota, Kamýk nad Vltavou, Čenkov, Vitín, Nechvalice a přijely také ženy z Chyšek, které se daly dohromady před rokem a objíždějí zatím spíš takovéto zábavné a menší soutěže. "Na pohárové soutěže si netroufáme, asi bysme se z pracovních a časových důvodů nedaly dohromady na všechny termíny, ale s hasiči z Petrovicka udržují chyšečtí hasiči úzké vztahy, tak jsme se vydaly sem," prozradila za chyšecké hasičky Lenka Štemberková, která je sama důkazem blízkých vazeb - provdala se do Žemličkovy Lhoty, ale zůstává součástí ženského týmu ve svých rodných Chyškách. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace