Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Velký bratr? Strakonice chtějí dokonalejší kamerový systém

STRAKONICE – Místostarosta města Rudolf Oberfalcer informoval o žádosti Strakonic a městské policie do programu na prevenci kriminality. Pod projektem se má skrývat inovace kamerového systému a důkladnější sledování dění v ulicích.

 

Město informuje, že v rámci projektu dojde k modernizaci stávajících kamer. Má tím být zajištěna efektivnější práce s kamerovým systémem. „Na stávající body kamerového systému bude instalována funkce detekce pohybu. To znamená, že strážník bude se systémem pracovat při denních směnách v normálním režimu, v noci pak přepne režim u jednotlivých kamerových bodů na režim detekce pohybu a systém ho sám upozorní na pohyb v kontrolovaném úseku," popsala pro redakci mluvčí města Markéta Bučoková.

Inovovaný systém by tak měl zachytit krizové situace v ulicích a umožní vyhodnotit směr a rychlost pohybu. „Virtuální 3D scéna přetransformuje pozorovací zónu trojrozměrným způsobem, čímž bude zajištěna spolehlivá detekce velikosti, vzdálenosti a rychlosti každého objektu v rámci scény. Dále bude možné jednoznačně identifikovat výskyt vozidel, v reálném čase systém automaticky rozpozná registrační značky přijíždějících vozidel. Dokáže evidovat pohyb vozidel na vjezdech a výjezdech, umožní správu pohybu automobilů pomocí editovatelných základních dat, jako jsou registrační značky vozidel, povolení k přístupu, firmy, řidiči a tak dále. V neposlední řadě poskytne řadu různých logicky spojitelných funkcí a filtrů pro detekci specifického chování objektů v obrazu," zmínila Bučoková.

Náklady by měly činit 400 tisíc korun včetně daně. Dotace ministerstva vnitra by měla krýt 90 procent nákladů. Na město by tak zbyl doplatek 50 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace