Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Verdikt soudu by neměl stavbu haly v Táboře ohrozit

Ilustrační foto - Tábor

Ilustrační foto - Tábor

TÁBOR - Krajský soud v Praze zakázal rozsudkem z 31. ledna stavební společnosti Metrostav kvůli podílu na kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha tři roky se zúčastňovat na veřejných zakázkách. Největší stavební firma v republice má také zaplatit deset milionů korun. Generálnímu řediteli společnosti Pavlu Pilátovi uložil soud tříletou podmínku s odkladem na čtyři roky, třímilionový peněžitý trest a čtyřletý zákaz činnosti.

 

Metrostav přitom nedávno vysoutěžil ve sdružení s firmou Památky Tábor zakázku na stavbu táborské sportovní haly za 144,6 milion korun bez DPH. Stavba má začít už na jaře. Není tímto rozsudkem realizace v ohrožení? Na otázku odpověděl starosta Tábora Štěpán Pavlík. "Na tuto vysoutěženou zakázku už je podepsaná smlouva, takže se jí rozsudek nemůže týkat. Navíc rozsudek není pravomocný, protože firma se proti němu odvolala," uvedl starosta Pavlík.

 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No to je síla. Pavlík pustil souzenou firmu do konkurzu. To jste v Táboře hodně daleko..... Ta firma odsouzena je, podílela se se s Ráthem na korupci a v Táboře si ji vezmou na docela průšvihovou stavbu. No nazdar. To by mohlo stát jednatele TZMT místo a ředitel Metrostavu by tedy mohl jít sedět za další podvod, když už je v podmínce. To se u vás v Táboře ději věci. Když v tom jede taková profláklá firma, mohlo by to být i předražené.... Myslím, že to má cenu asi jen 89.378.536. někde na internetu to číslo bylo....

  Vloženo 20.2.2020 19:03:54

  • Občan 

   Reagovat

    

   Metrostav už pracuje na Sídlišti Nad Lužnicí na nějakých přípojkách topení. Asi je v Táboře dobře zaháčkovaný. Asi dobře platí za vyhrané výběrko.

   Vloženo 20.2.2020 19:40:01

   • také občan 

    Reagovat

     

    nevím to zcela jistě ale mám dojem, že investorem přípojek topení není město Tábor, ale pánská teplárna C-Energy, odkud bude na sídliště teplo těmito novými přípojkami distribuováno. A pokud jde o Metrostav a výstavbu sportovní haly, tak si myslím, že výběrové řízení proběhlo daleko daleko dříve, než byl Metrostav počátkem února t.r. odsouzen. Takže než zase pustíte do světa fake news, tak si předem ověřte fakta.

    Vloženo 21.2.2020 09:01:50

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Pro úplné negramoty je to že se rozsudek nad Metrostavem netýká stavby táborské sportovní haly, napsáno už v titulku. Navíc tedy i v textu článku. Hmmm, zajímavé. Nikdy jsem nevěděl, že může někdo psát a přitom neumí číst.

     Vloženo 21.2.2020 09:18:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  doufam,ze zadne zdrzeni nenastane. moderni sportovni hala se zazemim je v tabore potreba. neni na co cekat.

  Vloženo 19.2.2020 23:45:13

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace