Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Větší komfort pro cestující. V Kaplici otevřeli novou budovu nádraží

Slavnostní stříhání pásky. , Autor: Krajský úřad

Slavnostní stříhání pásky.     Autor: Krajský úřad

KAPLICE – Cestující i řidiči linkových autobusů můžou od úterý 16. prosince využívat novou budovu na autobusovém nádraží v Kaplici. Jejím otevřením skončila zhruba dvouletá rekonstrukce areálu kaplického autobusového nádraží, která si vyžádala náklady kolem 4,5 milionu korun. Loni se upravovala autobusová stání a komunikace.

 

V budově se nachází čekárna, informace i prodej jízdenek. A příští rok se cestující dočkají také elektronického informačního systému. I pro řidiče znamená rekonstrukce budovy větší komfort. „Mohou se těšit na odpočinkovou místnost či místo, kde mohou přenocovat,“ vysvětlil generální ředitel ČSAD Autobusy České Budějovice Vladimír Homola jakožto představitel společnosti, které nádraží patří. Dodal, že cílem rekonstrukce bylo jeho přizpůsobení požadavkům odpovídajícím dnešní době.„Nové nádraží není jen přínosem pro město, ale i pro všechny obyvatele na Kaplicku. Zejména pro ty, kteří využívají linkovou dopravu při cestách do škol nebo zaměstnání,“ podotkl starosta Kaplice Pavel Talíř.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace