Vlasta Bílková z Budějovic oslavila sté narozeniny
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vlasta Bílková slaví sté narozeniny. I ve svém úctyhodném věku je stále vitální, aktivní a společenská. Do Centra sociálních služeb Staroměstská v Českých Budějovicích jí v úterý 23. června přišla popřát primátorka Dagmar Škodová Parmová.
Vlasta Bílková studovala rodinnou školu v Táboře, za druhé světové války hrála ochotnické divadlo, ráda zpívala, tančila, háčkovala, pletla a četla hlavně časopisy. Také pravidelně chodila do lesa na houby a borůvky. Pracovala i v zemědělství na statku svého strýce. „A dodnes na to vzpomíná jako na krásná léta svého života. S manželem vychovali tři děti a moc rádi jezdívali na chatu do Boršova, kde chovali králíky a slepice,“ popsala Dagmar Škodová Parmová.
Dlouhá léta pracovala Vlasta Bílková jako účetní na ředitelství spojů. Práce ji bavila a uplatnila při ní své znalosti právě z rodinné školy, což se prý velmi hodilo. „Až dojemné bylo její vzpomínání na vytouženou dovolenou v Bulharsku, kam jela vlakem a vracela se letadlem. Takový pestrý život si jubilantka prožila a věřím, že ji další pěkné dny a zážitky ještě čekají. Má stále dostatek energie, dochází na kulturní akce a hlavně ji tady mají všichni rádi,“ řekla primátorka.
Jitka Brůha Welzlová

Diskuse k článku