Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Vodní skútry budou mít na Orlíku od úterka svou dráhu. Je to reakce na tragickou srážku

 Autor: Facebook

    Autor: Facebook

KLUČENICE - Na tragédii z 10. července, při které mladík s vodním skútrem narazil na Orlické přehradě nedaleko zámku Orlík do loďky s mladým párem a zapříčinil tak smrt 18 leté dívky, zareagovala Státní plavební správa hned druhý den vyhlášením opatření obecné povahy.

 

Vodní skútry budou smět na orlické nádrži akrobatické jízdy provozovat na jediném místě - v koridoru vymezeném pro sportovní činnost pod žíkovskými skalami za Radavou. Opatření vejde v platnost v úterý 26. července. 

Koridor bude ve vzdálenosti 70 metrů od pravého břehu vymezený bójemi s nápisem - sport, bude dlouhý 400 metrů a 70 metrů široký. Konkrétně jde o 153,3 - 153,7 kilometr vodní cesty. Současně zde budou moci jezdit maximálně tři skútry a doba je určena od 8 do 12 a od 14 do 19 hodin mimo nedělí. 

Státní plavební správa vymezila na Orlické a Slapské přehradě také 16 ploch pro koupání, nacházejí se v okolí kempů a využívaných pláží. Do těchto prostor vymezených bójemi nebudou moci vjíždět plavidla a kolem nich budou moci projíždět jen sníženou 10 kilometrovou rychlostí. 

Při vyšetřování tragické nehody z 10. července jako jedna z příčin neštěstí vyšla najevo nedostatečná vzdálenost od projíždějící výletní lodi, a to obou malých plavidel - skútru i pramice, na níž jela mladá dvojice. Každé z plavidel plulo po opačném boku lodi a když mladík pak za lodí prudce otočil svůj stroj, aby využil vlny k akrobatickým kouskům, vletěl do pramice s mladou dvojicí. 

Přítel 18 leté dívky, která zahynula, pak na facebooku na její památku zveřejnil poslední selfíčka, která pořídili krátce před tragédií. 

 

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Miloš 

  Reagovat

   

  Chybné info redakce, dráha se chystala dávno před nehodou, víme o ní od května

  Vloženo 27.7.2016 08:13:27

 • Honza 

  Reagovat

   

  Lorde, tobě to příjde vtipné?

  Vloženo 24.7.2016 08:44:03

 • vasek 

  Reagovat

   

  Co kdyby se zabila v aute taky budou chtit zakaz jezdeni aut?

  Vloženo 23.7.2016 22:03:09

 • V. 

  Reagovat

   

  Je to velike neštěstí. Takova krasna holka to byla. Mlady život.
  Moc tragédii posledni dobou....

  Vloženo 23.7.2016 15:14:38

 • tonda 

  Reagovat

   

  Ono je trapny sledovat ze holka co tam vyrostla nevi ze je v mistech kde nema co delat a kdyby se zabil kluk na skutru tak holka dostane vyznamenani nebo co. Meli by se v tom prestat uz pitvat

  Vloženo 23.7.2016 15:14:21

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace