Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Výročí 110 let od založení hasičů v Beranově Lhotě přijelo slavit 24 sborů

BERANOVA LHOTA – V sobotu 18. srpna oslavili hasiči z Beranovy Lhoty 110 let od založení svého sboru. Na louce u silnice na výjezdu z Polánky proběhlo slavnostní zahájení akce,starostka dobrovolných hasičů Vladimíra Kotrlíková připomněla historii hasičského sboru v Beranově Lhotě. Poté byla zahájena hasičská soutěž, které se zúčastnilo 24 družstev převážně z okolních obcí. Soutěžící byli rozděleni do pěti kategorií, a to nejmladší hasičský potěr – přípravka, děti, ženy a muži do 35 let a nad 35 let. V průběhu soutěže vyhrávala dechovka pod vedením Václava Plochy. I přes úmorné horko děti dováděly ve skákacím hradě, k vidění byly veterány a historické stříkačky.


V kategorii přípravka se zúčastnilo jedno družstvo, a tak si diplom odnesly děti ze Sudoměřic u Tábora. V dětské kategorii vyhráli Ďáblíci z Hlavatců, druhé bylo družstvo z Červeného Záhoří B a třetí áčko Červeného Záhoří. V ženské kategorii první místo opět obsadilo družstvo Červeného Záhoří. Reprezentantky Kamenné Lhoty byly druhé a třetí místo vybojovaly ženy z Řevnova.

Na prvním místě v kategorii mužů do 35 let byl tým z Pikova, druzí skončili hasiči z Nemyšle a třetí místo obsadilo družstvo z Kamenné Lhoty. V poslední kategorii nad 35 let zvítězili hasiči z Červeného Záhoří. Za nimi na druhém místě skončil Řevnov a pomyslnou bronzovou medaili získala Jeníčkova Lhota. Závodníci převzali poháry a diplomy a oslava pokračovala zábavou. Večer hrála kapela Fresh Band.

Víc o oslavě přinese středeční Týdeník Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace