Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Z jihočeských Mažic do afrického Dakaru – Zpět na sever k pobřeží

MAŽICE/DAKAR - Přinášíme další díl putování mažických bláznivých motorkářů, kteří v sobotu 28. září vyrazili z pražského letiště na putování po stopách slavného závodu Paříž – Dakar. Cíl vzdálený osm až devět tisíc kilometrů.

V minulém díle jsme mažické motorkáře opustili v pondělí 29. října, na jejich cestě do města Erfoud, kde se ubytovali a připravovali se na cestu na největší písečné duny v Maroku Erg Chebi.

Z jihočeských Mažic do afrického Dakaru – Putování po Maroku

V úterý 29. října probudilo mažické cestovatele chladné ráno. V kempu mezi palmama bylo až 8 stupňů. Ale za chvílli už teplota stoupá a v poledne je 30 stupňů. Cílem jejich dnešní cesty jsou písečné duny Erg Chebi. Největší v Maroku. Rozloha je asi 10 x 30 kilometrů, nejvyšší duna, Merzouga, má asi 180 metrů. Místo je turisty hojně navštěvováno. Každý si chce zkusit po duně vyjet. Kolem největší duny jsou hotely a půjčovny motorek a čtyřkolek. Ne každému se to povede. Naši cestovatelé se u nich zdrželi asi hodinu a pak po asfaltu asi 30 kilometrů na sever do města Merzouga. Odtud je to 50 kilometrů na hranice s Alžírem. Jede se do města Rissani. Odtud se chtějí podívat na Gara Medouar. Starý hrad, proslavený natáčením jednoho dílu agenta 007. Odtud je pěkný výhled a po krátké zastávce se pokračuje zase na sever do města Er Rachidia. Tady bude nocleh. Takže rychle do města se najíst a dále se bude pokračovat na sever do Tangeru.

Ve středu 30. října vyrážejí Mažičtí na sever po N13 na Missour. Cestou míjejí tunel legionářů. Je asi 100 let starý a na výšku má jen 3,5 m. Z Missour vede hlavní silnice do města Taza, ale protože po té se jim nechce, vydávají se přes hory. Na vrcholcích už je sníh. Do Tazy, díky malému zabloudění po cestě dorážejí večer kolem osmé. Už za tmy. Hotel Delagare i s garáží. Po večeři ke které bylo kuře, se vydávají do města a protože ve vedlejší uličce nacházejí holiče, rozhodnou se nechat se ostříhat aby návrat domů byl jaksepatří.

Ve čtvrtek 31. října vyrážejí opět na sever přes pohoří Rief. Úzká silnice, stovky zatáček. Silnice lemují borovice ale když se vyjede trochu výše, mění se borovice na cedry. Po vystoupání na vrchol zase sjezd až k moři. Asi 1500 výškových metrů. U moře ve městě El Jebha jsou sice dva hotely ele nemají garáž, tak se vydávají ještě dále podél pobřeží na západ do města Oued Laou. Ovšem tady s hotely taky nic moc. Ale za 5 euro provize jeden místní dohodí pěkný apartmán. V pátek se vyráží do Tangeru.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace