Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zachránili v jeden den dva sebevrahy

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na takovouto službu budou českobudějovičtí policisté dlouho vzpomínat, zachránit někomu život, to se nestává každou „šichtu“. V jeden den zachránili sebevraha, který chtěl skočit pod auto a ženu otrávenou léky, kterou hlídali její psi.

Konec minulého týdne byl pro českobudějovické policisty ve znamení záchrany životů. Ve čtvrtek 15. srpna kolem osmé hodiny večer zavolal na linku 158 neznámý muž a policistovi se svěřil, že nezvládá svůj život a že chce skočit pod auto. Operační důstojník Jan Pfleger zareagoval okamžitě. S mužem zapředl rozhovor o jeho problémech. Během hovoru zjistil nejen jméno sebevraha, ale i to, že je někde u obchodního centra Mercury. Ještě během hovoru vyslal na místo hlídky. Nyní stálo štěstí na straně sebevraha. Policisté, kteří vyjeli na místo, muže znali a našli ho u Nádražní silnice. Zabránili mu skočit do silnice a předali ho přivolaným lékařům.

Za necelé tři hodiny po této události oznámil policistům jiný muž, že má obavy o svoji přítelkyni, která mu poslala SMS zprávu, ať jí odpustí a netrápí se kvůli ní. Policisté ze Suchého Vrbného vyjeli na adresu nešťastné dívky. Od sousedů zjistili, že dům je prázdný, rodiče dívky jsou na dovolené. Policisté vnikli do objektu. Ale situace se zdramatizovala. Policista Josef Šupler viděl oknem na posteli bezvládné ženské tělo a vedle něho několik krabiček léků. Policisté přivolali záchrannou službu. Paničku v bezvědomí ale střežili dva agresivně se chovající psi. Žena na volání nereagovala, a tak policista Josef Šupler musel odlákat pozornost psů. Podařilo se, a tak policisté vnikli do domku. Žena stále nereagovala. Záchranáři si otrávenou dívku ihned převzali, konstatovali silnou intoxikaci léky, a tak ji převezli do českobudějovické nemocnice. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace