Kdy a kam

 • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

  pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

 • Bookstart aneb S knížkou do života

  pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

  Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Záchranka k dnešní srážce vlaků

MŘÍČ - Mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková popsala zásah u dnešní dopolední nehody dvou vlaků mezi Křemží a obcí Vrábče, poblíž Mříče. Na zdravotnické operační středisko byla událost nahlášena v 8.46.

Již z prvních informací bylo zřejmé, že jde o nehodu s větším počtem zraněných. Na místo okamžitě vyjely dvě lékařské výjezdové skupiny RV, čtyři výjezdové skupiny RZP a vozidlo pro řešení následků mimořádných událostí. Současně vzlétl i vrtulník Lékařské záchranné služby z Bechyně.

Ve vlakových soupravách cestovalo padesát osob. Záchranáři cestující prohlédli a vytřídili čtrnáct zraněných. Nikdo z pacientů nemusel být vyprošťován a nikdo nebyl přímo ohrožen na životě. Čtyři pacienti utrpěli středně závažná poranění. Jednalo se především o poranění v oblasti hlavy, trupu a pohmoždění krční páteře. Dalších deset osob utrpělo pouze lehká zranění převážně charakteru pohmožděnin a bolestí krční páteře. Z celkového počtu zraněných bylo jedenáct dospělých a tři děti předškolního věku.

Po ošetření byli pacienti postupně rozvezeni posádkami zdravotnické záchranné služby na úrazová oddělení českobudějovické (7 pacientů) a českokrumlovské nemocnice (7 pacientů). Z toho pět zraněných osob transportoval vrtulník. O nezraněné cestující se postarali příslušníci hasičského záchranného sboru a byla pro ně zařízena náhradní doprava.

V 10.28 byl z místa zásahu odvezen poslední pacient. Zásah zdravotnické záchranné služby trval 102 minut.

Na řešení se podíleli tři lékaři, deset zdravotnických záchranářů a řidičů, jeden tým letecké záchranky, interventi poskytující první psychickou pomoc a dispečeři zdravotnického operačního střediska.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kvalita železniční dopravy na naší "lokálce" se po změně přepravce výrazně zhoršila, co je platné WIFI ve vagóně,když není kam si sednout, jízda je nepohodlná, fronty u automatů na jízdenky - děs. Ale ten, který se o tenhle "cirkus" na kolejích zasloužil nejvíce - ten vlakem určitě nejezdí, takže je mu naprosto jedno, co na to "obyčejní" cestující, hlavně, že si namastil kapsu. Je smutné, že kraj na lidi úplně kašle. Když loni nebraly autobusy Student agency cestující na trase Krumlov-Budějovice, tak se to vyřešilo hned. A teď? Lidé se mačkají, kvalita cestování na nule, motorové jednotky naprosto nevyhovující,lidé si stěžují, a na kraji, ani v Krumlově( který se v případu Student agency celkem angažoval) to nikoho nezajímá. A přitom by to bylo tak jednoduché - vrátit na tratě našich "lokálek" spolehlivé České dráhy! Ty mají sice patrně vyšší náklady na provoz, ale zato mají spolehlivé zaměstnance, pohodlné vagóny a v železniční dopravě se spolehlivě vyznají. Pro cestující by to bylo určitě přínosem!

  Vloženo 4.5.2018 22:12:03

 • Jižní Čechy - kraj pohádek 

  Reagovat

   

  Mimo jiné se dostalo ven, že chybující strojvůdce je agenturní pracovník, který už jeden podobný průšvih na triku v minulosti měl :-(
  Z důvodu nedostatku vlastních lidí najímají na Šumavu externí chlapy z různých severočeských uhelných vleček a podobné experty. Samozřejmě hlavní slovo má drážní inspekce, ale je to příležitost k veřejnému pošťourání se v tématu. Zejména chalupář Jirka Zimola už se otřepal z jedné kauzy a zase vystrkuje růžky, přitom je namočený i tady v tom křišťálově čistém výběrku, které úplně náhodou získal kamarád (o chlup těsně před dalším nabízejícím), léta pobírající krajské dotace na autobusy a úplně náhodou začínající podnikat ve vlacích.

  Vloženo 4.5.2018 16:38:05

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Máte naprostou pravdu. Někdo by se měl začít " štourat v tématu" jak píšete! Ale naši krajští páni k tomu asi velkou chuť nemají, vlakem nejezdí, tak holt si lidičky užijte.....

   Vloženo 4.5.2018 22:19:05

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A to všechno proto, že jeden z motorových vozů nebyl vybaven, zjednodušeně řečeno, systémem pro dálkové zastavení. Zaplaťpánbůh, že druhý mot. vůz toto měl a při srážce už stál na dálkový povel pro zastavení. Jinak by byly následky střetu, kterému nemuselo vůbec dojít, mnohem horší. Je z podivem, jak soukromý dopravce hazarduje s lidskými životy. Hlavně, že v soutěži o provoz na šumavských tratí by nejlevnější :-(

  Vloženo 3.5.2018 22:16:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A vo tom to je, nechci slevu zadarmo.

   Vloženo 3.5.2018 22:20:54

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To ne, ale chci z ní něco mít pro sebe.

    Vloženo 3.5.2018 22:36:39

   • Taata 

    Reagovat

     

    A je chyba utoho dopravce nebo u zadavatele?? Myslící občan má jasno.

    Vloženo 4.5.2018 09:21:48

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace