Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zahorčice mají za sebou náročnou Extra ligu

ZAHORČICE - Tým dobrovolných hasičů ze Zahorčic si může oddechnout. Má za sebou republikovou Extra ligu v požárním útoku. Prestižní soutěž je na přípravu velmi náročná, Zahorčice ji pořádaly vloni poprvé a hned získaly ocenění za nejlépe připravené klání roku 2015.

Na Strakonicku se Extra liga neběžela skoro dvacet let. Šéf SDH Zahorčice Josef Tesárek si chtěl splnit sen a dostat tuto vrcholnou soutěž k sobě domů. Zahorčice jsou přitom malou vesničkou, kde trvale žije přes šedesát obyvatel. Mají tu ale vybudovanou skvělou dráhu pro požární sport, které říkají Bobr aréna. Hosté z celé republiky ji velmi chválili.

V neděli 17. července dorazilo do Bobr arény téměř 70 družstev mužů a žen. Při Extra lize je naprosto běžné, že padají šestnáctivteřinové časy. Jinak tomu nebylo ani v Zahorčicích, i když soutěžící měli poněkud těžší terén kvůli nočnímu vydatnému dešti. Pořadatelé se snažili dráhu všemožně upravit, dokonce prý vymetali vodu.

Strakonicko mělo také svá želizka v ohni, ale bohužel ani jeden tým na medaili nedosáhl. Nejlépe dopadly Zahorčice, skončily na 22. místě s časem 17,99. Vítězný pohár si odvážel tým mužů z Bašnice za čas 16,42. Mezi ženami byly nejlepší hasičky z Louňovic pod Blaníkem. Útok ukončily v čase 16,43. Podrobněji v Týdeníku Strakonicko ve středu 20.7.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace