Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Závod veteránů mířil z Tábora do Rakouska a zase zpátky

TÁBOR – V sobotu 21. dubna dopoledne odstartovala z historického centra Tábora orientačně vytrvalostní soutěž automobilových veteránů O 106 Jihočeským krajem aneb 200 mil jihočeských. Čtyřicet posádek muselo ujet přesně 320 kilometrů po předem určené trase. Soutěže se mohla účastnit vozidla vyrobená v letech 1950 až 1987. Závod tentokrát poprvé zavedl veterány i do Rakouska.

Trasa závodu vedla přes Chýnov do Soběslavi, do Jindřichova Hradce a přes Novou Bystřici na území Dolního Rakouska do Litschau, Gmündu a Weitry, odkud se přes Nové Hrady a Kaplici dostali do Českého Krumlova. Zatáčkami kolem Zlaté koruny a podhůřím Kleti pak vozidla zamířila do Netolic, po hrázi vodního díla Hněvkovice do Týna nad Vltavou a zpět do Tábora. 

Diváci na startu, ale i v cíli, který byl opět na táborském Žižkově náměstí, viděli automobily Škoda z šedesátých až sedmdesátých let, ale i několik vozů Mercedes, Renaut, Volkswagen, Alfa Romeo, Fiat, BMV a další. Závod vyhrál Bohumil Procházka, druhý byl Jiří Kučera a třetím místě dojel Milan Kratochvíl. Další zajímavosti budou ve středu v Táborsku.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace