Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová - Jižní Čechy Teď!
10. 9. 2018 17:03

Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová

Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
Zobrazit galerii (10)
Ženou regionu se stala porodní asistentka Hana Brožová
JIHOČESKÝ KRAJ - Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala Hana Brožová, porodní asistentka doprovázející ženy k porodům po celém Jihočeském kraji. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v pondělí 10. září v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže předal první náměstek hejtmanky Josef Knot.




 

„Je obdivuhodné, kolik toho některé ženy dokážou – skloubit péči o rodinu, pracovní povinnosti, ale i nezištně pomáhat druhým a tím i celé společnosti. Patří jim za to velké poděkování. Proto jsem velmi rád, že skrze projekty, jako je například soutěž Žena regionu, můžeme těmto výjimečným ženám poděkovat a pomoci s osvětou jejich aktivit,“ uvedl první náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Josef Knot.

Z desítky finalistek získala od veřejnosti nejvyšší počet hlasů Hana Brožová. Ta více než pět let pracuje jako porodní asistentka. Doprovází ženy k porodům po celém Jihočeském kraji. Dbá na individuální péči a důvěryhodný vztah s rodičkou. Vede i kurzy předporodní přípravy a cvičení, přednáší na budějovickém festivalu, vyzkoušela si pozici viceprezidentky Unie porodních asistentek, každoročně pořádá mikulášskou nadílku a u příležitosti Mezinárodního dne porodních asistentek organizuje soutěž Bábovka pro porodní bábu.

Na slavnostním předávání nechyběla ani loňská vítězka Jihočeského kraje Daniela Werbynska Laschová, ředitelka Farní charity Týn nad Vltavou, která předala letošní vítězce pomyslné žezlo.

Projekt Žena regionu patří všem ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, v němž žijí. „Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Právě pro ně vyhlašujeme od roku 2009 celonárodní soutěž, jejímž cílem je ocenit úsilí těchto výjimečných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky,“ sdělila zakladatelka soutěže Denisa Kalivodová.

Krátké medailonky všech finalistek:

Kateřina Kulhánková Čejková
Kateřina Kulhánková Čejková je zakladatelkou společnosti pro aktivizaci periferií IMPAKT. Během studií se zapojila do programu „Studenti pro venkov“ a vstřebávané vize průběžně uváděla v život na jihočeském venkově. Po narození čtyř dětí své aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí a obnovu kulturního dědictví rozšířila i do oblasti podpory rodičovských kompetencí i sociálně a ekonomicky znevýhodněných. Kateřinu baví propojovat lidi, témata i zdroje. Ráda vyhledává a rozvíjí potenciál lidí a zakládá si na individuálním přístupu. Je autorkou a realizátorkou řady vzdělávacích projektů.

Hana Brožová
Hanka pracuje přes pět let jako porodní asistentka. Doprovází ženy k porodům po celém Jihočeském kraji. Dbá na individuální péči a důvěryhodný vztah s rodičkou. Vede i kurzy předporodní přípravy a cvičení, přednáší na budějovickém festivalu, vyzkoušela si pozici viceprezidentky Unie porodních asistentek, každoročně pořádá mikulášskou nadílku a u příležitosti Mezinárodního dne porodních asistentek organizuje soutěž Bábovka pro porodní bábu.

Petra Plemlová
Petra Plemlová je majitelkou dnes již velice úspěšné a známé firmy unuodesign s.r.o., která vlastní dva eshopy. Jedním z nich je unuodesign s celosvětovou metráží i látkami s vlastními designy. Druhým je pak eshopunuo, nabízející dětské funkční oblečení. Petra je maminkou čtyř dětí a přestože prošla rodinnou krizí a měla omezené finanční prostředky, nebála se postavit na vlastní nohy a vybudovat vlastní firmu. Nyní zaměstnává čtyřicet žen, založila nadační fond na pomoc ženám, které se ocitly ve stejné situaci jako byla ona.

Monika Škrdlová
Monika založila před osmi lety neziskovou místní skupinu Českého červeného kříže. Má za sebou organizaci kurzů první pomoci, sebeobrany pro ženy a další. Spolupracuje s dětským domovem, pořádá rozsvícení vánočního stromu nebo sbírky oblečení, knih a hraček pro opuštěné děti. Organizuje charitativní večery, pomáhala při povodních, uspořádala sbírky pro handicapované a vede kosmetický salón. Při všech aktivitách zvládla vystudovat školu, projít těžkým onemocněním a postarat se o rodinu.

Marie Paukejová
Marie Paukejová stojí v čele neziskové organizace Jihočeská Růže zabývající se sociálně právním poradenstvím a péčí o matky s dětmi, které se ocitly v krizové situaci. Marie se silně angažuje i v otázkách veřejného charakteru, 12 let byla členkou zastupitelstva města Českých Budějovic. Občanskou angažovaností a nekompromisním postojem ke všem společenským nešvarům dokáže strhnout své spoluobčany i své spolupracovníky.

Alena Čarvašová
Alena má firmu, která se zabývá rozvojem osobnosti. Každý rok pořádá festival Štěstí s překážkou, školí ve firmách, externě vyučuje na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, masážemi uvolňuje lidem svalové napětí a napsala pohádkový kalendář pro děti. Je maminkou dvou dcer, z nichž jedna má mentální hendikep.

Hana Vacovská
Hana je maminkou i babičkou a desítky let profesně i humanitárně pomáhá potřebným. Původní profesí je porodní bába, od maturity je zaměstnancem Českého červeného kříže, který posledních dvacet let dokonce v Českých Budějovicích vede. Jejím cílem je v rámci Českého červeného kříže vybudovat v Českých Budějovicích kamenný hospic. Podporuje však i zařízení, která pracují se zdravotně a duševně nemocnými lidmi a dětmi, pomáhá azylovému domu pro matky s dětmi v Kostelci u Hluboké nad Vltavou, zejména klientkám tohoto zařízení sociálních služeb.

Anna Maroušková
Před několika lety přišla Anna ze zbídačelé a válkou postižené země. Během zimy se naučila český jazyk natolik, že na jaře složila úspěšně přijímací zkoušky na vysokou školu. Během roku se vypracovala na ekonomickou ředitelku korporace, a to v oboru inovativních technologiích. Nyní je úspěšnou vědkyní, ve svém oboru se řadí na evropskou, možná absolutní světovou špičku. Získala lokální mezinárodní ocenění spojené s transferem výzkumu do komerční sféry. Mimoto ovládá šest jazyků, s manželem vychovává dvě malé děti, s maminkami ze sousedství bezplatně pořádá kroužky angličtiny a další tvůrčí činnosti pro malé děti. Spolupracuje s charitou, přispívá nadacím a pomáhá lidem v nouzi.

Olga Bastlová
Olga je místostarostkou města Tábor. Vždy se zajímala o místní politiku a zdejší politické poměry. Zasadila se o nenavyšování plateb za pečovatelské služby, aktivně spolupracuje na zavádění Senior pasů v Táboře, je také zastupitelkou Jihočeského kraje. Má dvě děti.

Hana Kmeťová
Hana Kmeťová otevřela v Českých Budějovicích Centrum rostlinné stravy Slunce. Již po necelém roce provozu je centrum vyhledávaným místem nejen místních, ale i turistů jak domácích, tak i zahraničních. Hana navíc v centru pořádá besedy se zajímavými osobnostmi, výstavy, přednášky nebo třeba promítání filmů týkající se zdravého či alternativního způsobu života.

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.