Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zima si dělá co chce. Na horách je ale sněhu dost

Pohled z nové destimístné kabinky v hornorakouském Hochfichtu je opravdu úžasný.

Pohled z nové destimístné kabinky v hornorakouském Hochfichtu je opravdu úžasný.

Jeden týden píšeme, že zima přichází, další že to vypadá venku jako na jaře. A tak stále dokola. Ohlášené ochlazení se sice v minulých dnech na celém území republiky dostavilo. Napadl sníh a vzápětí zase zmizel. I přes mrazivé počasí. To ale stále trvá. Takže na horách a ve vyšších polohách vůbec je sněhu stále dost a vyznavači bílých sportů se nemusejí obávat, že by se při své návštěvě hor nemohli věnovat právě tomu svému oblíbenému.

Skiareál Hochficht

Na Hochfichtu panují naprosto ideální podmínky. Na vrcholcích skoro dva metra sněhu, ráno sjezdovky upravené a pocukrované čerstvým prašanem. Co více si může člověk na horách přát. V provozu jsou všechny lanovky a vleky, otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky o celkové délce 21 kilometrů. Na okrajích rodinných sjezdovek jsou upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fichtl Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese. Za dolní stanicí 4sedačkové lanovky Hochfichtbahn je upraven sáňkařský svah. To všechno každý den od 8.30 do 16.00 hodin. Ve středu a pátek si můžete vyrazit na Hochficht i na večerní lyžování. Vždy od 17.00 do 21.30 hodin.

Skiareál Sternstein

I v totmto hornorakouském areálu jsou podmínky ideální. Jak na sjezdovkách, tak v běžeckých stopách. V neděli večer a v noci lehce sněžilo, takže momentálně se výška sněhové pokrývky pohybuje mezi 45 a 55 cm. Ve všední dny se lyžuje na poloprázdných sjezdovkách a navíc se slevou 1+1 osoba zdarma. To znamená, že pokud při nákupu skipasu předložíte turistického průvodce Grenzgenial, dostanete druhý skipas zdarma. Pozor. Platí ovšem pouze od pondělí do čtvrtka včetně. Skiareál jede každý den, vždy od 8.30 do 16.15 hodin. V okolí Sternsteinu jsou běžecké stopy upraveny v délce 28 km. Ale zde opět pozor. Vstup je placený – 3,50 €/osoba.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace