Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Změna plánu s táborskou obřadní síní

V obřadní síni probíhá například vítání občánků. Budoucí obřadní síni už nebude dominovat dřevo. , Autor: Foto archiv

V obřadní síni probíhá například vítání občánků. Budoucí obřadní síni už nebude dominovat dřevo.     Autor: Foto archiv

TÁBOR - V druhé polovině roku 2017 informoval tehdejší starosta Jiří Fišer na tiskové konferenci o záměru vdechnout novou, modernější podobu obřadní síni v budově matriky. Řekl tehdy, že svatby, vítání občánků, nejlepších žáků, tiskové konference a další společenské události, které se zde pravidelně pořádají, chtějí po desítkách let důstojnější prostředí. Úpravy měly spočívat v nové výmalbě, výměně sololitových krytů topení, osvětlení, novém koberci. Vysloveně uvedl, že styl obřadní síně, spočívající v čelní dřevěné vyřezávané stěně, stejně zdobeném stole a dřevěných polstrovaných lavicích, které jsou zhotoveny podle návrhu významného táborského architekta Rudolfa Kristiana, chce radnice zachovat. Náklady tehdy odhadl do jednoho milionu korun. Noví radní se ale rozhodli jinak.

 

 

"Loni byla vypsána architektonická soutěž a nejvíce se radě města zalíbila studie architektky Moniky Krausové. Ta nyní zpracovává projektovou dokumentaci budoucí podoby obřadní síně, do které jsou zapracovány připomínky radních. Tato dokumentace by měla být odsouhlasena asi do dvou či tří měsíců," popisuje další kroky vedoucí odboru vnitřních věcí táborské radnice Vladimír Helma, do jehož rezortu obřadní síň patří. „Rada poté rozhodne, v jakém termínu dojde k realizaci, předpokládám však, že v letošním roce to nebude. Do konce roku zřejmě jen vysoutěžíme dodavatele díla," dodal Helma.

Ve studii se však již nehovoří o zachování uměleckých prvků táborského architekta Kristiana. Zato náklady na novou obřadní síň vyskočily třikrát. Předpokládá se totiž, že dosáhnou tří milionů korun. Jaká je tedy právě realizovaná představa?

„Změní se celý mobiliář včetně čelní dřevěné stěny. Tu nahradí skleněná stěna prosvětlená z druhé strany osvětlením a jí budou odpovídat také kolem oken posuvné skleněné výplně," seznamuje Helma. „Počítá se i s novým multifunkčním stolem, aby by použitelný při nejrůznějších akcích. Zásadní ovšem je změna vytápění. Zmizí radiátory a budou nahrazeny vzduchotechnikou a klimatizací. Dojde i na nové lavice, z nichž některé budou u zadní zdi sklopné," dodává vedoucí odboru. A jaký osud čeká umělecká díla Kristiana? O tom zatím rozhodnuto není, ale radnice prý najde určitě vhodný prostor. "Ve skladu neskončí," tvrdí Helma.

 

 

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Táboračka 

  Reagovat

   

  Přátelé, skleněná stěna v místnosti, kde se konají svatby, křtiny, předávání vysvědčení atd. , tedy akce, na kterých se fotí? To nemůže nikdo myslet vážně. Vždyť už si tam nikdo z přítomných nic nenafotí.

  Vloženo 22.5.2019 20:27:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Já na bráchu,brácha na mě...Ruka ruku myje...

  Vloženo 18.5.2019 08:00:35

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na táborské radnici jsou všichni kamarádi a korupčníci

  Vloženo 17.5.2019 19:19:38

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Při vší úctě ing. arch. Rudolf Kristian byl stejně významný, jako jiní táborští architekti. Mobiliář obřadní síně není žádný umělecký zázrak, Kristian musel vycházet z toho, na co stačila a co umožnila socialistická produkce. Zařízení z 80. let se dávno přežilo, Tábor si zaslouží důstojnou obřadní síň na úrovni dnešní doby. Nejcennější v obřadní síni je renesanční trámový strop z roku 1597, který sem byl přenesen z domu č. 138 a ten tam zůstane.
  Mimochodem, každý, kdo obřadní síň kdy navštívil, si musel všimnout, že na podlaze je pouze uprostřed pruh běžného zátěžového koberce...

  Vloženo 17.5.2019 17:09:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Chybí mi tam automatické výsuvné odpadkové koše, z podlahy a velký stojan na jízdní kola. Pokud to nebude, nemůže to být made in Tábor.

  Vloženo 17.5.2019 16:59:55

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace