banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Ztracený pejsek Reclík je zpátky! Bezprizorně běhal 16 dní

 Autor: FB

    Autor: FB

PÍSEK - Dobrá zpráva! Pejsek Reclík, který se 20. prosince utrhl z vodítka po nedaleké ráně petardy v písecké čtvrti Hradiště a utekl, je zpátky doma. Do jeho hledání se včetně sdílení na Facebooku zapojily stovky lidí. Dvouletý pejsek je velmi plachý a na Hradišti se ztratil z úplně nového domova. Tím bylo jeho odchycení obtížnější. V okruhu okolních obcí jako jsou Kestřany, Putim a další ho hodně lidí vidělo, ale nikomu se nepodařilo se k němu přiblížit víc než na pár metrů.

 

Silvestrovský hluk pak Reclíka zahnal ještě dál, ale jak se nyní ukázalo, když mu začaly docházet síly, vracel se zpátky k Písku. Včera ho jeden obyvatel Hradiště našel ležícího mezi květináči ve výklenku své zahrady. I pak ještě uprchl, ale další den už pobíhal jen po Hradišti. Dnes už se vysílený nechal sebrat. 

Reclíka se před vánočními svátky ujala rodina z Hradiště, která ho přijala do dočasné péče z Blovic u Plzně, kde se úřady přičinily o to, že byli nesvéprávné ženě odebráni čtyři psi ze zcela nevhodných podmínek. Dva se dostali k Berounu, jeden do Prahy a jednoho si vzali do dočasné péče lidé na Hradišti, než se pejskovi najde nový domov. Tím bylo obtížnější Reclíka najít a chytit, nebyl ještě v novém místě zabydlený. 

Přesto měl pejsek štěstí. V tuto chvíli už je v pelíšku a nestrádá hlady ani zimou. Zítra se na něj podívá veterinář. Podle prvních zjištění mu ale není nic, vrátil se jen pohublý.   

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •  

  Reagovat

   

  Tak to mě potěšilo hodně. Snad bude v pořádku fyzicky a hlavně psychicky, musel si prožít své, chudinka. Dobře se o něj starjte.

  Vloženo 6.1.2019 19:41:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace