Kdy a kam

  • Hudební sklepy - Něžná noc

    pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

    Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

  • Svatohavelské posvícení

    pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

    Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Komunitní centrum provoněly pečené dezerty

BLATNÁ – V rámci Dne laskavosti uspořádal v neděli 12. listopadu Žákovský parlament Základní školy T. G. M. Blatná ve spolupráci s Domovem pro seniory a Centrem kultury a vzdělávání již třetí ročník soutěže Od maminky chutná nejlíp. Maminky a babičky si tak opět zasoutěžily o nejlepší a nejchutnější sladký dezert. A letos nově mohly upéct i slaný.

Vymýšleli jsme dlouho nějakou akci, při které bychom spolupracovali s Domovem pro seniory. Navštěvovali jsme pořád my je, a tak jsme se rozhodli je také někam pozvat. Napadlo nás, že by babičky, takové znalkyně pečení, mohly usednout v porotě nějaké soutěže. Tak vzniklo Od maminky chutná nejlíp. Babičky v této soutěži hodnotí to, jak zákusky vypadají, děti, jak zákusky chutnají a veřejnost hodnotí jak vzhled, tak i chuť dezertu. Dnes tady máme 19 soutěžících, někteří soutěží se sladkým i se slaným dezertem. Kromě vítězů v kategoriích dostanou ceny všichni zúčastnění,“ řekla jedna z koordinátorek žákovského parlamentu Ludmila Růžičková.

Šneci, nivoví šneci, houstičky, bác, škvarkové rohlíčky, plněné rohlíčky, raffaello, kiwi řezy, marlenky, hraběnčiny řezy, jablečno-ořechový dort, pařížské rohlíčky, banánky v čokoládě, kytička z jablek, moravské koláče, štrúdl, pudinkové řezy s jablky, pařížské řezy, jablkový koláč, ořechový mls, lehký tvarohový moučník, malinová srdíčka, schwarzwaldský dort, košíčky s mandlí… Celkem 24 dezertů zaútočilo na chuťové pohárky hodnotících. Není divu, že rozhodování o vítězkách nebylo vůbec jednoduché. Organizátoři akce jim to však celé trochu usnadnili, a tak mohl každý udělit tři hlasy sladkému a tři hlasy slanému.

 A od které maminky či babičky tedy chutná nejlíp?

Dětem chutnala nejvíce malinová srdíčka od Ivety Podlešákové. Na druhém místě se umístilo raffaello Zuzany Pekárkové a bronzovou příčku obsadila Jana Mývaltová a její košíčky s mandlí.

Veřejnost poslala na první místo Zdenku Flanderovou s moravskými koláči. Stříbrnou medaili získal ořechový mls od Petry Cmuntové a na třetím místě se umístil schwarzwaldský dort Jany Doležalové.

Podle klientek domova pro seniory nejlépe vypadaly moravské koláče od Zdenky Flanderové, druhé místo udělily Martině Bláhové za pudinkové řezy s jablky a bronzovou medaili získala malinová srdíčka Ivety Podlešákové.

Nejlepší slané pečivo pak upekla Petra Broučková, která všechny hodnotící nadchla svými šneky s nivou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace