Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval - Jižní Čechy Teď!
13. 12. 2015 22:38 Aktualizováno

Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval

Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
Zobrazit galerii (16)
Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
BECHYNĚ – Třetí adventní zastavení plné předvánočních dárků proběhlo v neděli 13. prosince v bechyňském klášteře. Po úvodních slovech ředitele umělecké školy Jana Svobody a místního faráře Petra Plášila byly divákům naděleny tři předvánoční dárečky.




 

První z nich byl nachystán v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde se prezentoval hudební obor. Vánoční písně v podání sboru Základní umělecké školy Václava Pichla navodily sváteční náladu. Poté se v přeplněném kostele rozezněly flétničky Lenky Voborníkové, Venduly Cízlerové, Lindy Dvořáčkové a Matěje Bíny. První hudební dárek připravili pedagogové umělecké školy – Jana Albrechtová, Hana Kodadová a Jiří Suk.

Druhý dárek byl v režii literárně-dramatického oboru. Žáci pod vedením Jana Brůčka a Martiny Svobodové předvedli v sále ZUŠ krátkou přednášku O darech a dárcích. Dobře připravené a humorné divadélko nejen rozesmálo, ale i poučilo snad každého v sále. Posledním obohacením večera bylo „rozdávání dárků“. A o to se postaraly děti z výtvarného oboru se svou učitelkou Ivanou Blažkovou. Po posledním zastavení následoval svařák či vánoční čaj s ovocem a chutná vánočka pro každého.

Text a fotogalerie Jan Kabíček

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.