Advent v Bechyni. Klášter hrál a zpíval
První z nich byl nachystán v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde se prezentoval hudební obor. Vánoční písně v podání sboru Základní umělecké školy Václava Pichla navodily sváteční náladu. Poté se v přeplněném kostele rozezněly flétničky Lenky Voborníkové, Venduly Cízlerové, Lindy Dvořáčkové a Matěje Bíny. První hudební dárek připravili pedagogové umělecké školy – Jana Albrechtová, Hana Kodadová a Jiří Suk.
Druhý dárek byl v režii literárně-dramatického oboru. Žáci pod vedením Jana Brůčka a Martiny Svobodové předvedli v sále ZUŠ krátkou přednášku O darech a dárcích. Dobře připravené a humorné divadélko nejen rozesmálo, ale i poučilo snad každého v sále. Posledním obohacením večera bylo „rozdávání dárků“. A o to se postaraly děti z výtvarného oboru se svou učitelkou Ivanou Blažkovou. Po posledním zastavení následoval svařák či vánoční čaj s ovocem a chutná vánočka pro každého.
Text a fotogalerie Jan Kabíček

Diskuse k článku