Adventní jarmark v Milevském muzeu nabídl stará řemesla
Zobrazit galerii
(27)
MILEVSKO - V neděli od 9 do 17 hodin se všechna poschodí budovy Milevského muzea na klášterním nádvoří proměnila ve staročeské tržiště, kde se předlo, drátovalo, paličkovalo, vyřezávalo, pletly se košíky, točil se hrnčířský kruh a k vidění byla i další stará řemesla. V muzeu si na adventním jarmarku dali dostaveníčko lidé, kteří něco zajímavého umí, na prodej byly rozličné ozdůbky a dárečky, vánoční dekorace a k tomu vyhrával flašinet.
Už hodinu po poledni evidovalo v pokladně přes 600 návštěvníků a další proudili dovnitř. V nejvyšším poschodí muzea byla k vidění i výstava betlémů, která zde 1. prosince začala a potrvá do Nového roku.
Jediné, co návštěvníci postrádali, byl stánek s vynikajícími zákusky, moučníky a cukrovím, který míval své stanoviště na nádvoří před vchodem do muzea. Bohužel, vltavotýnská cukrářka s nástupem EET ukončila činnost a zavřela se i cukrárna s tímto zbožím v Týně na náměstí.

Diskuse k článku