Adventní trhy končí ve dvě odpoledne
Zobrazit galerii
(12)
STRAKONICE - Dnes, v neděli 1. prosince, ve 14 hodin skončí adventní trhy na hradě. Organizátoři - Muzeum středního Pootaví a městské kulturní středisko - mohou být spokojeni. Návštěvnost byla vysoká. Nakolik jsou spokojeni prodejci, kteří přicestovali opravdu ze všech koutů republiky? Mluvili jsme s nimi a jejich názory na strakonické adventní trhy přineseme v dalším vydání Týdeníku Strakonicko ve středu 4. prosince. Prodejci nabízejí keramiku, svíčky, šperky, sklo, dětské hračky, koření, medovinu, svařák a občerstvení všeho druhu. Velký zájem byl v sobotu například o bramborák nebo jelení guláš. Kdo na hrad přišel, těžko vůním odolal. Ochutnat teplou medovinu nebo poobědvat pod Rumpálem je tedy možné i dnes. Až do 14. hodiny, kdy se adventní trhy zařadí do šuplíku historie. Odpoledne ale Strakonické čeká ještě jedna akce. Kolem půl páté bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Velkém náměstí, kam dorazí i ledová královna. Program bude pokračovat opět na hradě.
Jarka Krejčová

Diskuse k článku