Agresivní a podnapilý muž roztrhl strážníkovi uniformu a skončil na záchytce - Jižní Čechy Teď!
13. 2. 2016 11:44

Agresivní a podnapilý muž roztrhl strážníkovi uniformu a skončil na záchytce

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve čtvrtek večer měl řádit na úrazové ambulanci v Budějovicích agresivní pacient pod vlivem alkoholu. Lékař zavolal na místo strážníky, protože si dotyčný muž úraz přivodil svou podnapilostí a ošetřující doktor rozhodl o jeho přemístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tím ale třiatřicetiletého muže z Táborska nepotěšil.

 

Opilec kolem sebe mával rukama a nechtěl nastoupit do sanitního vozu. Jelikož se jeho agresivita stupňovala, strážníci proti muži použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Následně na protialkoholní záchytné stanici muž nadýchal 3,36 promile.

„Jakmile však strážníci sejmuli služební pouta, jeho agresivita opět narostla. Při následném zásahu hlídky se mu podařilo roztrhnout svrchní oděv jednomu ze strážníků,“ informoval mluvčí městské policie David Štýfal. Výtržník musí zaplatit za pobyt na záchytce a zároveň náhradu škody na uniformě strážníka. Hrozí mu navíc až pětitisícová pokuta za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.