Výstavba kruhového objezdu u Zvíkovského Podhradí má začít v létě
ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ – Výstavba dlouho očekávaného kruhového objezdu u Zvíkovského Podhradí se blíží. Na zasedání zastupitelstva Zvíkovského Podhradí o tom informoval starosta Josef Bárta.
Kruhový objezd by měl výrazně zvýšit bezpečnost na nepřehledné křižovatce ve směrech na Milevsko, Záhoří, Mirotice a právě Zvíkovské Podhradí. Provoz se tu navýší při plánované rekonstrukci a uzavírce Podolského mostu, která už měla začít, ale byla odložena. V případě budovaného kruhového objezdu půjde o společnou investici kraje a obce Zvíkovské Podhradí.
„Máme s krajem smlouvu. Tudíž jsem se zúčastnil i výběrového řízení. My jako obec budeme platit chodník a osvětlení, zhruba za 2,7 milionu korun. Kraj bude mít na starosti zbytek prací v hodnotě 25 milionů korun,“ uvedl starosta Josef Bárta.
Zakázku získala ve výběrovém řízení firma Eurovia. V současné době běží odvolací lhůta pro ostatní účastníky řízení. „Do 30 dnů od podepsání smlouvy má pak zhotovitel stavbu převzít a zahájit. Na realizaci budou mít 160 dní. Dá se tedy očekávat, že práce budou probíhat v létě,“ pokračoval Josef Bárta. „Jsme za kruhový objezd rádi. Já osobně jsem se za poslední dva dny dostal na křižovatce do dvou hodně nebezpečných situací. Naštěstí to dobře dopadlo. Někteří řidiči i motocyklisté se tam chovají až nepochopitelně,“ dodal starosta Bárta.

Diskuse k článku