AKTUÁLNĚ: Konec topné krize na Šumavské? Energo podepsalo smlouvu, hlásí ředitel teplárny
Po víkendových odstávkách stanovil ředitel Hřídel pondělní ráno jako poslední termín, kdy může Roman Němeček přijít do teplárny a podepsat smlouvu, k čemuž už obě firmy vyzval Energetický regulační úřad. V pondělí ráno sice prý k žádné schůzce nedošlo, ale večer údajně přišla zpátky na e-mail teplárny podepsaná smlouva na odběr tepla, kterou během dne podepsala i teplárna. Energo si tak podle ředitele teplárny smluvně zajistilo dodávky od teplárny.
Navíc jde podle Hřídele o verzi smlouvy, kterou navrhoval Energetický regulační úřad. „Z naší strany byla smlouva již podepsána v dopoledních hodinách a zaslána panu Němečkovi a na Energetický regulační úřad,“ řekl redakci ředitel.
Upozornil ale, že uzavřená smlouva musí být následně ze strany Energa plněna. „Pokud pan Němeček nebude platit, dostaneme se zpátky do stejné situace,“ dodal Pavel Hřídel a uvedl, že Energo má nezaplacené faktury po splatnosti za duben. „Pokud pan Němeček nebude podle smlouvy platit, nebude dlouho trvat a vyzveme ERÚ, aby začal konat,“ podotkl.
Reakci jednatele společnosti Energo Romana Němečka bude redakce zjišťovat.

Diskuse k článku