Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Barevné stěny a hračky. V Jindřichově Hradci otevřeli speciální výslechové místnosti

 Autor: PČR

    Autor: PČR

JINDŘICHŮV HRADEC – Speciální výslechové místnosti otevřeli v úterý 6. ledna v Jindřichově Hradci. Jsou určené pro výslechy dětí, seniorů a dalších obětí nebo svědků trestného činu, u kterých je třeba volit citlivý přístup.

 

Stěny jedné místnosti září veselými barvami, uvnitř to vypadá jako v dětském pokoji. Jsou tam nejrůznější panenky a panáčci. „Tyto figurky pomáhají dětem, které nejsou dostatečně jazykově vybaveny nebo mají ostych při výslechu. Právě na nich ukážou, co viděly nebo co se jim osobně stalo,“ vysvětlila tisková policejní mluvčí Hana Millerová. Druhá místnost slouží jako technické zázemí a prostor pro policisty a všechny další zúčastněné osoby při výslechu. Díky kamerovému systému se sem dění z první místnosti přenáší na obrazovky a na dálku lze do výslechu vstupovat ať již písemnou formou přes počítač nebo prostřednictvím telefonu. „Obě kanceláře jsou  navíc propojeny  jednocestným zrcadlem, policisté je tedy mohou využívat na tzv. rekognici neboli znovupoznání osoby,“ dodala Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace