neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

• Strakonický drak

neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

Závod dračích lodí na Otavě.

Běh Milénia v Chýnově má opět nové rekordy

TÁBORSKO – Dnes, v sobotu 18. ledna, se konal už 14. ročník terénního běhu do Chýnova - Běh Milénia. Pořadatelem akce byla základní škola společně s městem Chýnov. Hlavní závod měl 5,9 kilometrů. Běžel se okruh Chýnov - Kloužovice - Velmovice – Chýnov. Letos byla největší účast v historii běhu. Přijelo 116 dětí a 126 dospělých.

Nejmladšími účastníky byli tříletí Josef Hyška z Veselí nad Lužnicí, Tomáš Mráček z Chýnova, Martin Hotový z Chýnova, Ondřej Zeman z Dobronic, Kateřina Šalátová z Chýnova a Bára Filipová z Nové Vsi. Nejstarším účastníkem byl skoro pětaosmdesátiletý Dalibor Kubíček z Českých Budějovic, druhým nejstarším běžcem byl osmdesátiletý Jiří Pejpal z Prahy, dalšími byli pětasedmdesátníci Jaroslav Putschogl z Písku a Zdeněk Novák z Jihlavy nebo třiasedmdesátiletý Lubomír Šoustar z Českých Budějovic.
Nejlepším běžcem byl opět maratonec Petr Pechek s časem 18:21,7, a tak překonal svůj rekord trati. Jeho nejlepší čas byl v roce 2009, a to 19:10,3. Letos nejrychlejší ženou byla Valérie Soukupová z Písku s časem 22:42,7. Její manžel Josef byl čtvrtý nejrychlejší muž závodu s časem 20:36,9.
V předškolácích nejrychlejší na sto metrů byli Václav Šoula z Mladé Vožice a Marie Opaltková z mateřské školky Beníšková. V kategorii Benjamínci I. vyhrál Ondřej Kozojed z E.on TT a Eliška Kovandová z Chýnova. V kategorii Benjamínci II. na 400 metrů nejlepší byli Vojtěch Zadražil z Chýnova a Elena Hyšková z Veselí nad Lužnicí. V kategorii Benjamínci III. na 800 metrů metu nejvyšší získali Filip Hadáček z Milevska a Barbora Hesová z Chýnova. V mladších žácích, kteří běželi už 1,2 kilometru vyhráli Michal Macháček a Michala Kincová, oba z E.on TT. Ve starších žácích si zlato odnesli Adam Zadražil z Chýnova a Barbora Kostlánová z E.on TT. V dorostencích neměli přemožitele Jan Větrovský z TJJM Chodov a Diana Třebická z E.on TT. V juniorech vyhráli Jakub Vrátník z Chýnova a Alena Třebická ze Zárybničné Lhoty. Nejrychlejší ženy tentokrát byly místní Valérie Soukupová, Hana Pecháčková a Marie Valdová, Lenka Menšíková z Českých Budějovic nebo Jarmila Zeidlerová z Prahy. Mezi muži to pak byli místní Ondřej Chudý, Jiří Jansa a Roman Pech, ale také Petr a František Pechkovi z Úpic a Lubomír Šoustar z Českých Budějovic.