Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Bude v Písku zařízení pro propuštěné vězně?

AKTUALIZOVÁNO - 19.9.2019 23:10

PÍSEK – Město Písek je jedním z několika vytipovaných míst, kde by mohlo být v budoucnu zřízen takzvaný probační a mediační dům. V Písku se prý uvažuje o bývalé hasičárně v ulici Samoty, kterou vlastní stát. Město tudíž nemá příliš šancí, jak projekt zvrátit či dokonce úplně zarazit. Kapacita domu má být 20 lidí. Měli by se do něj umisťovat někteří soudem propuštění vězni, kteří by byli pod dohledem Probační a mediační služby a postupně by si zvykali na normální život.

 

„Realizaci projektu nemáme možnost nějak významně ovlivnit. Avšak ve vztahu k městu a jeho občanům jsme mediační a probační službě doporučili splnit několik našich podmínek," říká místostarosta Petr Hladík z KDU-ČSL. Město chce, aby Probační a mediační služba vytvořila pro své klienty motivační prostředí a pomohla propuštěným vězňům získat práci. Další podmínkou vedení města je zajištění bezproblémového chodu a uspořádání minimálně dvou veřejných debat s obyvateli před vybudováním domu.

„Na území města a v jeho okolí žije několik desítek podmíněně propuštěných osob, aniž by se o tom vědělo," uvedl místostarosta Ondřej Veselý z ČSSD. „V Probačním domě se část takovýchto lidí dostane pod trvalý dohled. Budou mít zajištěnu práci a každodenní kontakt se sociálními pracovníky. Z toho vyplývá, že občanům města bude poskytnuta vyšší ochrana před případnými negativními jevy spojenými s propuštěnými vězni, než je tomu dosud. Chci také zdůraznit, že v žádném případě zde nebudou ubytováni lidé, kteří byli odsouzeni za násilnou trestnou činnost," ujišťuje Veselý.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • jiřka 

  Reagovat

   

  Je vidět, že potřebují trvalý dohled jak je v článku uvedeno, tak ať si je zastupitelstvo rozdělí a dohlížejí na ty desítky, kteří tady už jsou.

  Vloženo 23.9.2019 19:36:58

 • Václav 

  Reagovat

   

  Jo jo, to chce sem nacpat všechny co jinde nechtějí, dovolit budování ubytoven a ubytovat trestance a jinou verbež. Možná budeme každý rok na prvním místě zavražděných, znásilněných a počty krádeží nám budou závidět až v Indii. Super, prostě volíme dobře naše zastupitelé, vždyť dělají vše pro naše blaho.

  Vloženo 23.9.2019 13:25:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takže petice???!

  Vloženo 23.9.2019 12:33:04

 • Pavel 

  Reagovat

   

  NE !!!!!!! UŽ NEVÍ, JAK BY NAŠE KRÁSNÉ MĚSTO ZAPLAVILY HUMUSEM A ODPADEM TÉTO SPOLEČNOSTI. JESTLI JE TADY CHCE PAN VESELÝ TAK AŤ SI JE VEZME K SOBĚ DOMŮ. ON BYL VŽDYCKY TAKOVÝ BEZPÁTEŘNÍ.

  Vloženo 23.9.2019 09:14:21

 • Jana 

  Reagovat

   

  No to snad ne!!!! Jako kdyby tady nestačila ta verbeš, co tady už je!

  Vloženo 21.9.2019 11:41:43

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace