Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XXVIII. Reprezentační ples města

  sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

 • Maškarní bál pro děti

  sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

  Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Budějovická koalice předvedla, jak se zbavit dotěrných dotazů opozice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes ráno v 9 hodin začalo jednat budějovické zastupitelstvo. Zasedání skončilo před pár minutami - ve 20.24, a to nikoliv proto, že by byl vyčerpán program, ale prostě tím, že když už diskuse opozičních zastupitelů trvala příliš dlouho, někteří zastupitelé vytáhli své karty z hlasovacího zařízení. V ten okamžik primátor oznámil, že vidí pouze 22 zasunutých karet, zastupitelstvo není usnášeníschopné a jednání ukončil.

 

Přihlášeno k rozpravě v bodu Diskuse bylo ještě několik zastupitelů, a protože rozprava už delší dobu nepříjemně gradovala, ukázalo se snížení počtu přítomných a ukončení zasedání jako elegantní řešení.

Zprávu o činnosti kontrolního výboru předsedkyně Evy Hajerové (ČSSD) chvíli předtím cupovala opozice na kousky, na přetřes přišlo používání soukromých aut vedením města, když magistrát má flotilu služebních aut a zaměstnává i řidiče. Primátor Jiří Svoboda (ANO 2011) řekl, že pokud jede na vícedenní cestu, bere si svůj soukromý vůz jednak proto, že nevidí jako efektivní, aby na něj řidič třeba dva dny nečinně čekal, a že také nepovažuje za zrovna reprezentativní, aby přijel lehce nabouraným služebním autem. Když se poté ukázalo, že zprávu o činnosti územního výboru ani nebude předkládat jeho uvolněný předseda Ivan Nadberežný (KSČM), který se omluvil z důvodu nevolnosti, vyslechli si všichni přítomní, že zřízení placené funkce předsedy územního výboru za 48 tisíc měsíčně bylo jen nákupem loajality komunistů, protože jinak by současné vedení Budějovic nemohlo sedět ve svých křeslech. 

V diskusi pak vystoupila s deseti podněty Jaroslava Šporclová a po ní Martin Maršík (oba Hnutí Občané pro Budějovice). Šporclová například navrhla přehodnotit záměr výstavby veřejných záchodů v Biskupské ulici číslo 6, protože to bude stát hodně peněz a zruší se kvůli tomu byt, který se nedávno za rovněž ne malé peníze rekonstruoval. Ptala se, zda magistrát zkusil oslovit obchodníky v Biskupské ulici, kteří by třeba umožnili přístup na své záchody, pokud by jim město vyšlo vstříc v něčem jiném. "Například naproti je cukrárna Alice, která tu měla v sezoně předzahrádku. Nestalo by za to se zeptat, zda by neumožnila užívání svých záchodů, kdyby za zahrádku nemusela platit?," měla nápad zastupitelka. Martina Maršíka zas zajímalo, jak se postoupilo s řešením billboardů, které jsou po městě načerno. Jelikož byla opozice zjevně nachystaná do diskuse s mnoha náměty, vytáhli někteří zastupitelé karty - a šlo se domů. 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Odcházet jen tak ze zasedání je od zastupitelů sprosťárna. Hlavně, že chtějí být zase zvolení, ale chovají se neuctivě ke svým voličům. Mají tam sedět až do konce na zadku a nechovat se jako malí haranti!

  Vloženo 20.9.2016 03:30:44

 • František Konečný 

  Reagovat

   

  Máte špatné informace. Opozice přednesla v rámci diskuse své dotazy a poté opozice vytáhla karty a odešla. V ten okamžik byli k diskusi přihlášeni jen koaliční zastupitelé.

  Vloženo 19.9.2016 21:47:43

  • JINDRA 

   Reagovat

    

   Jak to myslíte? Takže opozice ukončila svou neukázněnou nepřítomností zastupitelstvo, když koalice zdrhla už dřív a není schopná sama sebe udržet na jednání?

   Vloženo 20.9.2016 06:35:02

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    jo tak nějak to myslej. Že oni si rozeberou funkce a prachy a opozice by měla udržovat plamen v krbu, neboli zastupitelstvo v chodu.

    Vloženo 20.9.2016 06:49:47

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Celý zastupitestvo by potřebovalo rozpustit a nikoho nepouštět do úřadu po dalších volbách.

     Vloženo 20.9.2016 11:29:44

 • Tekel 

  Reagovat

   

  Nadberežny je posranej

  Vloženo 19.9.2016 20:59:52

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Bouzek taky

   Vloženo 20.9.2016 03:38:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace