Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Ledovka si vybrala svou daň, hasiči zasahovali u mnoha nehod

JIŽNÍ ČECHY - Přesně podle výstrah Českého hydrometeorologického ústavu dorazila v noci na úterý na silnice ledovka. Hasiči byli od nočních hodin v pohotovosti a zasahovali u náročnějších situací.Žádná dnešní nehoda naštěstí nebyla tragická.

Profesionální jednotka z Tábora vyjela hodinu po půlnoci  k tahači s návěsem, který uvíznul na zledovatělé silnici mezi Chýnovem a Kladruby. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že tahač s návěsem při couvání sjel přední nápravou mimo silnici a ze sněhu se nebyl schopen sám dostat. Vozidlo zasahovalo do silnice a brzdilo provoz. Hasiči museli tahač navijákem vyprostit a pak ho odstavili na blízké parkoviště. U nehody byla přítomna policie.

U Malont likvidovali od 7.40 hodin profesionální hasiči z Kaplice následky dopravní nehody osobního auta. Vůz tam skončil na střeše. Zdravotníci ošetřovali jednoho zraněného. Zásah kaplická jednotka ukončila před 10. hodinou.

Po půl deváté  hasiči ze Strakonic vyjížděli do obce Podsrp. Havarovalo tam osobní auto, narazilo do zdi. Řidič vyváznul bez zranění.  Hasiči auto vytáhli a naložili na odtahovou službu.

U další nehody zasahovali českokrumlovští profesionální hasiči od poledne u Větřní, kde havarovalo nákladní auto. Nehoda byla původně ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Při příjezdu hasičů byl však už řidič v péči zdravotníků. Před třináctou hodinou předali hasiči nehodu policii.

V Třeboni zasahovala od půl dvanácté místní profesionální jednotka u dopravní nehody osobního auta. Nehoda se obešla bez vyproštění, záchranka odvezla jednu zraněnou osobu. Hasiči v místě nehody řídili provoz na frekventované komunikaci a zároveň zajistili havarovaný vůz protipožárním opatřením. 

Celkový počet dnešních dopravních nehod byl mnohem vyšší, většina se naštěstí obešla bez zranění a nutného zásahu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace