Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Noční požár střechy v Hluboké nad Vltavou

 Autor: Foto HZS Jihočeského kraje

    Autor: Foto HZS Jihočeského kraje

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Požár střechy likvidovaly v nočních hodinách ve čtvrtek 16. ledna v Hluboké nad Vltavou v Třeboňské ulici čtyři jednotky hasičů. Požár byl na tísňovou linku nahlášen 18 minut po půlnoci.


Průzkum ukázal, že hoří střešní konstrukce jednopodlažního rodinného domu. Uvnitř nikdo nebyl, nebylo nutné nikoho evakuovat.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice, a to včetně výškové techniky, a dále jednotky SDH obcí Hluboká nad Vltavou, Zliv a Hrdějovice.

Přibližně po dvaceti minutách hašení velitel zásahu podal zprávu, že obytná část domu je uhašena a že hasiči pokračují v hasebních pracích na půdě a ve střeše. Deset minut před jednou hodinou ranní byla nahlášena lokalizace požáru. Podařilo se ochránit v těsné blízkosti stojící domy. Zcela uhašena byla střecha přesně ve dvě hodiny ráno. Následoval průzkum vedený termokamerou, aby hasiči mohli vyloučit všechna skrytá ohniska.

Vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na 200 000 Kč, příčinou vzniku požáru byla netěsnost komína.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace