Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Minipárty s Karlem Šípem

  Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

 • Senioři v bezpečí i v dopravě

  Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

  Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Tábor zvažuje na svém území zákaz cirkusů

V Táboře v minulých dnech úspěšně hostoval cirkus Jo-Joo, proslulý drezurou tygrů. Zájem o cirkus mohl být určitou odpovědí... , Autor: Jarka Krejčová

V Táboře v minulých dnech úspěšně hostoval cirkus Jo-Joo, proslulý drezurou tygrů. Zájem o cirkus mohl být určitou odpovědí...     Autor: Jarka Krejčová

AKTUALIZOVÁNO - 7.8.2019 09:27

TÁBOR - Táborští radní zareagovali na petici J. B. Mrni proti cirkusům s drezurou zvířat a souhlasně se k ní přiklánějí. "V současné době město nevlastní žádný pozemek, který by byl vhodný pro hostování cirkusu. Radní ale i tak zastávají názor, že by nevydali povolení k hostování cirkusu v Táboře, kdybychom takový pozemek měli," říká místostarostka Michaela Petrová (jinak!). Vyjádřila se, že i ona osobně nesouhlasí s klecovým chovem zvířat, která jsou vypouštěna jen na vystoupení, stejně jako s klecovým chovem hospodářských zvířat. "Nelíbí se mi ani drezura zvířat," dodala.

 

Cirkusy podle místostarostky vždy usilují spíš o pronájem městských než soukromých pozemků. "Projevovaly zájem o území mezi Táborem a Sezimovým Ústím, ale tam už dnes stojí nový obchodní komplex firmy Ptáček," dodala místostarostka. Radnice je ale odhodlána jít ještě dál a zvažuje přípravu městské vyhlášky, která by hostování cirkusů na území města zakázala úplně. Tedy i na pozemcích soukromých.

Místostarosta Václav Klecanda (Piráti) dodal, že návštěvnost cirkusů stejně klesá a v Maďarsku a na Slovensku už cirkusy se zvířaty zakázali úplně. "Stojí za úvahu, že bychom je mohli následovat v našem městě, ale třeba i v republice," řekl místostarosta. Podle jeho slov by byly přijatelné cirkusy varietního typu, bez zvířat. Radní mají za to, že příležitostí, jak se podívat na živá zvířata, zdejší děti mají dost. V Táboře na Větrovech je zoologická zahrada a další třeba u Hluboké nad Vltavou.

I pokud by se ale Tábor rozhodl cirkusy zakázat, pravděpodobně by se našlo jiné místo v blízkém okolí, kde by plochu pronajali a kam by si Táboráci snadno dojeli. Tak jako se kdysi v 90. letech město Plzeň rozhodlo zakázat další stavby supermarketů, a tak si investor Globusu koupil pozemky od sousední vesnice Chotíkov na samém okraji největšího plzeňského sídliště. Obrovský zájem o Globus pak donutil město Plzeň zavést k obchodnímu domu MHD, de facto do katastru Chotíkova.

Tématu se bude podrobněji věnovat příští Týdeník Táborsko.

 

 

Diskuse k článku - 34 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vanous 

  Reagovat

   

  Nelíbí se vám cirkus? Nelezte tam. Já tam taky nechodím. Ostatním nechávám stejnou možnost.

  Vloženo 7.8.2019 14:19:35

 • BoreCzech 

  Reagovat

   

  Je zcela pochopitelné, že cirkusům padá návštěvnost, když se pořádá taková kampaň proti zvířatům v cirkusu. Než začnete podepisovat nějakou takovou petici, tak proč nejdříve nezačnete u sebe? Většina má domácí zvíře, jde nakupovat, nechá ho uvázaného celý den před obchoďákem nebo v rozpáleném autě či ho nechá v bytě sám celý den.

  Též nechápu proč se zde podporuje petice pana Mrni, který aktivně podporoval strhávání sto reklamních poutačů a ještě se tím veřejně chlubil na Facebooku. Nejhorší je, že Tábor má už několik let takové radní s takovými příšernými názory. Místo toho, aby řešili opravdu důležité věci pro blaho obyvatel, tak řeší to s čím jiná města nemají na jihu Čech žádný problém. Tohle je slušně dokur**ný město.

  Určitě pokud děti chtějí vidět jiná zvířata, tak ať si skočí na radnici. Majitelé cirkusů si svých zvířat váží, je to jejich živobytí.

  Vloženo 7.8.2019 13:04:25

  • Bora 

   Reagovat

    

   Vy jste hovado

   Vloženo 7.8.2019 13:39:24

   • jiri k 

    Reagovat

     

    Vy větší

    Vloženo 7.8.2019 19:26:10

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A což takhle zakázat chov čoklů v městských a jiných bytech v Táboře. Lidi odejdou ráno do práce a do školy, přijdou večer a čokl v bytě (rozuměj v kleci) celý den vyje. Nebo tady se podle osvícených zastupitelů Petrové a Klecandy nejedná o týrání?

  Vloženo 7.8.2019 12:07:46

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tábor že zvažuje na svém území zákaz cirkusů? To jako že také zakážou současnou radniční sestavu včetně jejího zasedání? Tomu nevěřím.....
  Když se zase ale k tomu vyjádřili dva "nejpovolanější" na všechno - Petrová a Klecanda - tak na tom možná kus pravdy bude.....

  Vloženo 7.8.2019 11:54:24

 • Martn 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 7.8.2019 11:20:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace