banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Divadlo Continuo zve do píseckých sklepů na inscenaci Ve sklepě

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK - Do písecké Sladovny letos zavítal mezinárodní divadelní site specific projekt prezentovaný Divadlem Continuo. Až do 22. srpna, vždy od osmi večer, se hraje ve sklepích Sladovny inscenace Ve sklepě.

Inscenace vznikla společnou prací šestnácti účastníků projektu z celé Evropy a členů Divadla Continuo, pod vedením režiséra Pavla Štourače. Sklep se stal metaforou pro místo, ve kterém jsou uložené věci, vzpomínky a události, jež zdánlivě nehrají v našem každodenním životě zásadní roli. Ale přesto existují. Odložili jsme je, zabalili, uskladnili. A zapomněli na ně. Připravovaná inscenace je exkurzí do míst, kde tyto odložené věci ožívají. 
Hru Divadla Continuo je nemožné žánrově zařadit, protože fyzické herectví, pohyb, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, výrazná výtvarná stylizace jsou zcela nezaměnitelné.
Pro členy souboru je charakteristické hledání autentického, osobního výrazu spojováním výtvarného znaku a fyzického herectví a rytmu. Ke každodenní herecké práci patří pravidelné herecké tréninky, workshopy, kontinuální seznamování se s hereckými, hlasovými a tanečními technikami.
Divadlo Continuo už osmnáct let sídlí a tvoří v bývalé zemědělské usedlosti Švestkový Dvůr v Malovicích, vesničce, které je pětadvacet kilometrů od Českých Budějovic.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace